Najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej „Silent Twins” w dystrybucji Gutek Film

Jedna z najciekawszych polskich reżyserek Agnieszka Smoczyńska („Córki Dancingu”, „Fuga”) powraca ze swoim pierwszym anglojęzycznym projektem pt. „Silent Twins”.

Agnieszka Smoczyńska, Letitia Wright i Tamara Lawrence

Oparty na prawdziwej historii film opowiada o bliźniaczkach June i Jennifer Gibbons, które odmówiły komunikacji ze światem zewnętrznym. Siostry porozumiewały się jedynie ze sobą własnym wymyślonym językiem. Z czasem ich relacja przerodziła się w toksyczny związek - niebezpieczny zarówno dla nich, jak i dla ich otoczenia.

W głównych rolach zobaczymy Letitię Wright, brytyjską aktorkę znaną z filmów „Avengers: Koniec gry”, „Czarna pantera” i serialu „Czarne lustro”, oraz Tamarę Lawrance („Na plaży Chesil”).

„Silent Twins” jest polsko-brytyjską koprodukcją, współfinansowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję odpowiadają Klaudia Śmieja-Rostworowska i Bogna Szewczyk z Madants/NEM Corp („High Life” i „Inni ludzie” w produkcji) we współpracy z Moderator Inwestycje, oraz Ewa Puszczyńska („Ida”, „Zimna wojna”) z NEM Corp/Extreme Emotions.

Scenariusz filmu autorstwa Andrei Seigel został oparty na książce dziennikarki śledczej Marjorie Wallace, która opisała niezwykłą historię bliźniaczek. Za muzykę w „Silent Twins” odpowiada Marcin Macuk, były członek zespołu Pogodno i stały współpracownik grupy Hey, oraz Zuzanna Wrońska. Autorem zdjęć jest Jakub Kijowski.

Zdjęcia do filmu ruszą w kwietniu, a premiera filmu zaplanowana jest na 2021 rok.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz