Najlepszy z najlepszymi – Villeneuve i jego „Sicario”

Denis Villeneuve na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes został okrzyknięty godnym następcą Michaela Manna oraz Chrisa Nolana (?The Guardian? oraz ?The Variety?).Jego najnowszy obraz - SICARIO zbiera same pozytywne recenzje.

Pochodzący z Kanady Villeneuve doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sukcesu nie uda się osiągnąć w pojedynkę. Dlatego też do współpracy zaprasza najlepszych z najlepszych. Podczas pracy nad SICARIO nie mogło być inaczej. Reżyser postawił na bardzo mocne nazwiska. Wśród twórców filmu znaleźli się:

Roger Deakins ? operator dwunastokrotnie nominowany do Oscara, m.in. za zdjęcia do ?Labiryntu? (poprzedni film Villeneuve?a), ?Skyfall? oraz ?Fargo?. Trzykrotny zwycięzca nagrody BAFTA za filmy: ?To nie jest kraj dla starych ludzi?, ?Prawdziwie męstwo? oraz ?Człowiek, którego nie było?.

Joe Walker ? montażysta nominowany do Oscara oraz BAFTA za film ?Zniewolony. 12 Years a Slave?. Jest również autorem zdjęć do głośnych filmów Steve?a McQueena ? ?Głód? oraz ?Wstyd?.

Jóhann Jóhannsson ? kompozytor nagrodzonej Złotym Globem muzyki do filmu ?Teoria wszystkiego?. Za ten film otrzymał również nominację do Oscara oraz BAFTA. Skomponował również muzykę do poprzedniego filmu Villeneuve?a - ?Labirynt?.

Jan Pascale, Patrice Vermette ? scenografowie, którzy na swoim koncie mają nominacje do Oscara za filmy ?Good night and Good Luck? (Pascale) oraz ?Młoda Wiktoria? (Vermette). Pascale była autorką scenografii m.in. do ?Operacji Argo?, ?Syriany? oraz obydwu części hitu ?Szefowie wrogowie?. Vermette współpracował z Villeneuvem przy ?Labiryncie? oraz ?Wrogu?.

"Sicario" PREMIERA: 25 września

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=sR0SDT2GeFg[/youtube]

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz