Najlepszy debiut roku wkrótce w kinach – oficjalny plakat filmu „Piąte: nie odchodź”

To oficjalny plakat do ?Piąte: nie odchodź? w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. Film zdobył nagrodę im. Janusza Morgensterna dla Najlepszego debiutu oraz był pokazywany w Konkursie 1-2 na Warszawskim Festiwalu Filmowym. W rolach głównych zobaczymy Michalinę Olszańską - uzdolnioną aktorkę młodego pokolenia, która zagrała w takich produkcjach jak ?Miasto 44? i ?Jack Strong?, Grażynę Szapołowską, Daniela Olbrychskiego, Łukasza Simlata oraz debiutującą na wielkim ekranie piosenkarkę Patrycję Markowską. Film pojawi się w kinach już 13 marca.

?Piąte: nie odchodź? w kinach od 13 marca

NAJLEPSZY DEBIUT ROKU!

Debiutancki film Katarzyny Jungowskiej, uhonorowany prestiżową Nagrodą Perspektywa im. Janusza Morgensterna. W rolach głównych: Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski i niezwykle uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, która zagrała w filmach ?Jack Strong? i ?Miasto 44?. ?Piąte: nie odchodź? to również debiut aktorski piosenkarki Patrycji Markowskiej. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Śliskowski (?Mój rower?, ?Generał Nil?, ?80 milionów?) a oprawą muzyczną zajął się Paweł Mykietyn (?33 sceny z życia?, ?Essential Killing?, ?Tatarak?, ?Wałęsa. Człowiek z nadziei?). Stylizacje aktorów zaprojektował Maciej Zień. Film ze specjalnym udziałem profesjonalnych tancerzy Opery Narodowej w Warszawie.

Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie  na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje żyją obok siebie i nie potrafią nawiązać głębokiego kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz