Najlepsza europejska aktorka roku Marion Cotillard w zwiastunie filmu „Dwa dni jedna noc”

Marion Cotillard laureatką 27. edycji Europejskich Nagród Filmowych. Tytuł Europejskiej Aktorki Roku przyznano jej za kreację w nowym filmie braci Dardenne ? ?Dwa dni, jedna noc?. Prezentujemy oficjalny zwiastun obrazu ?Dwa dni, jedna noc?. Film wejdzie na ekrany polskich kin 6 lutego 2015 roku.

W miniony weekend odbyła się 27. ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, czyli europejskich odpowiedników Oscarów. W kategorii Europejska Aktorka Roku zwyciężczynią okazała się Marion Cotillard. O zaszczytne laury konkurowała m.in. z Agatą Kuleszą i Agatą Trzebuchowską, które nominowano za kreacje w ?Idzie? Pawła Pawlikowskiego. Cotillard ma już na swoim koncie Oscara oraz Złoty Glob za rolę w ?Niczego nie żałuję ? Edith Piaf?, teraz przyszedł czas na wyróżnienie ze strony Europejskiej Akademii Filmowej. Wszystko to dzięki braciom Dardenne ? dwukrotnym zdobywcom Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes i ich najnowszemu filmowi ?Dwa dni, jedna noc?. Marion Cotillard zagrała tam główną rolę Sandry, która staje przed zadaniem niemożliwym. W ciągu jednego weekendu musi przekonać wszystkich współpracowników, aby zrezygnowali z premii. W przeciwnym razie ona sama straci pracę, na co nie może sobie pozwolić. Ta skomplikowana sytuacja staje się dla twórców filmu doskonałą okazją, aby wnikliwie zaprezentować całą gamę ludzkich charakterów i skrajnych reakcji w obliczu trudnego położenia bohaterki.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=1RjI81N6Ksg[/youtube]

?Dwa dni, jedna noc? w kinach zimą 2015 roku

?Najwyższe osiągnięcie w karierze nagrodzonej Oscarem Marion Cotillard? - Dave Calhoun, TIME OUT

?Emocjonalny rollercoaster. Piękny i głęboko poruszający? - Gavin Smith, FILM COMMENT

?Najlepszy film braci Dardenne? - LITTLE WHITE LIES

?Wspaniały? - Scott Foundas, VARIETY

Zdobywczyni OSCARA, piękna MARION COTILLARD w najnowszej produkcji braci DARDENNE, wielokrotnych laureatów festiwalu w Cannes ? w tym dwa razy ZŁOTEJ PALMY (za ?Dziecko? i ?Rosettę?), GRAND PRIX (?Chłopiec na rowerze?), Nagrody za najlepszy scenariusz (?Milczenie Lorny?) i Nagrody Jury Ekumenicznego (?Syn?, Rosetta?). Film został uhonorowany główną nagrodą na Sydney Film Festival 2014. ?Dwa dni, jedna noc? jest oficjalnym belgijskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

Sandra staje przed zadaniem z pozoru niemożliwym. Musi przekonać ludzi, z którymi pracuje, aby zrezygnowali ze swoich premii. Jeżeli jej się nie powiedzie ? ona sama straci pracę. Wspierana przez męża, kobieta wyrusza na spotkania z kolegami i koleżankami z pracy. Ma tylko jeden weekend, by uratować posadę. Czeka ją spotkanie z pełną gamą ludzkich charakterów i reakcji na jej trudną prośbę.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz