„Najbardziej zaskoczył mnie pogodny ton tego filmu!” wideo-wywiad z Dorotą Kolak „CHCE SIĘ ŻYĆ”

11 października na ekrany kin wejdzie ?Chce się żyć? ? inspirowana prawdziwą historią, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, opowieść o niepełnosprawnym, a jednocześnie obdarzonym błyskotliwym umysłem Mateuszu. ?Pogodny ton tego filmu jest jedną z tych rzeczy, które mnie najbardziej zaskoczyły.? ? mówi Dorota Kolak.

Laureatka festiwalu w Gdyni, gwiazda przebojowego serialu ?Przepisu na życie?, wcieliła się w filmową matkę chłopca, brawurowo zagranego przez parę aktorów ? gwiazdę ?Jesteś Bogiem? Dawida Ogrodnika, a w młodszej wersji ? przez fenomenalnego debiutanta Kamila Tkacza.

?W trakcie oglądania ?Chce się żyć? wytwarza się coś niezwykle rzadkiego, co zarówno w kinie jak i teatrze stanowi wartość absolutną. Widz bierze stronę bohatera. Tworzy się rodzaj więzi i widownia kibicuje temu młodemu człowiekowi. To jest  jak oglądanie pojedynku małego Dawida z Goliatem, którym jest świat. Dawid walczy z nim o to, by zostać usłyszanym, a publiczność swoimi brawami i reakcjami bardzo mu kibicuje.? ? mówi Kolak.

?Maciej Pieprzyca bardzo chciał, by ten film nie był smutny. Żeby dawał nadzieję. I tak się stało. To szczera opowieść, stworzona bez kalkulacji, bez patrzenia na to, co się opłaca.? ? opowiada aktorka.

Źródło:materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz