Nagrodzony Oscarem „Zniewolony. 12 Years a Slave” premierowo od 1 sierpnia na Cineman.pl

Już 1 sierpnia Kino Internetowe Cineman.pl udostępni jeden z najlepszych filmów ostatnich lat, nagrodzony trzema Oscarami i Złotym Globem obraz Steve'a McQueena "Zniewolony. 12 Years a Slave".

"Zniewolony. 12 Years a Slave" - niekwestionowany zwycięzca Oscarów 2014 - to oparta na faktach historia czarnoskórego Salomona Northupa, wolnego i wykształconego mieszkańca Nowego Jorku, który zostaje porwany i sprzedany handlarzowi niewolników. "Zniewolony. 12 Years a Slave" wyróżniono najważniejszą nagrodą filmową - Oscarem dla najlepszego filmu. Akademia doceniła także autora scenariusza Johna Ridley'a, który został uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany. Steve McQueen ("Głód", "Wstyd") do współpracy przy ekranizacji autobiografii Northupa zaprosił znakomitych aktorów. Chiwetel Ejiofor, znany z takich filmów jak "2012" czy "Plan doskonały" wcielił się w postać Salomona i za tę rolę uzyskał nominację do Oscara i Złotego Globu oraz nagrodę BAFTA. Michael Fassbender ("Wstyd", "Prometeusz"), obsadzony w roli plantatora Edwina Eppsa, został nominowany do Oscara, Złotego Globu oraz otrzymał nagrodę IFTA. Największym odkryciem Steva McQueena okazała się debiutująca na ekranie Lupita Nyong'o, która za drugoplanową rolę Patsey, otrzymała Oscara oraz 6 innych nagród filmowych.

Premierowo w sierpniu udostępniona zostanie opowieść o największej katastrofie starożytności - "Pompeje" w reżyserii Paula W. S. Andersona, współtwórcy cyklu filmowego Resident Evil. W roli gladiatora, który zmierzy się potęgą Wezuwiusza, wystąpił Kit Harington, gwiazda "Gry o tron". W ofercie Cineman.pl od sierpnia znajdzie się również znakomita komedia "Wykapany ojciec" z Vincem Vaughnem w roli głównej. To historia Davida Wozniaka, który musi stawić czoło niespodziewanej sytuacji - okazuje się, że jest biologicznym ojcem 533 dorosłych dzieci, z których 142 złożyło pozew o ujawnienie jego tożsamości.

Na Cineman.pl wśród sierpniowych premier znalazły się również: animacja twórców "Jak ukraść księżyc" i "Epoki lodowcowej 4" - "Rodzinka nie z tej ziemi", "Artysta i modelka" w reżyserii Fernando Trueby z Claudią Cardinale i Jeanem Rochefortem oraz "Anioł śmierci", film opowiadający historię argentyńskiej rodziny, w której życie wkracza doktor Mengele.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz