Nagrodzona w Cannes komedia braci Coen ma polski tytuł

Najnowszy hit braci Coen - ?Inside Llewyn Davis?, który zdobył Grand Prix 66. Festiwalu w Cannes, i jest jednym z oscarowych faworytów, ma już polski tytuł - ?Co jest grane, Davis??. Jak zapowiadają zachwyceni krytycy ?to film naszpikowany całą masą atrakcji? (Filmweb), do tego ?wybornie napisany, wyśmienicie zagrany i olśniewająco sfilmowany? (The Guardian). W ?Co jest grane, Davis?? zobaczymy całą plejadę hollywoodzkich gwiazd: Oscara Isaaca, który stworzył ?znakomitą kreację? (Screen Daily), Carey Mulligan, która ?ma zdolność do solidnego rzucania mięsem? (Gazeta.pl), Justina Timberlake?a, Johna Goodmana (?Big Lebowski?) oraz Garretta Hedlunda (?W drodze?). Nie można pominąć jeszcze jednej osobistości ? rudego kota, który z pewnością znajdzie równie szerokie grono wielbicieli, co czworonożny Uggi z ?Artysty?.

Polscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć film po raz pierwszy na Camerimage, Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych.

Tytułowy Davis to przenoszący się z jednej kanapy na drugą, z podrzędnego nowojorskiego baru do kolejnego, intrygujący muzyk. Davis szuka nie tylko swojego miejsca w świecie, ale także wciąż uciekającego mu kota. Po drodze marzy o zrobieniu wielkiej kariery muzycznej. Gra co prawda z Justinem Timberlakiem, ale nie da się ukryć, że muzycy mijają się w doborze repertuaru. Davis na pewno nie jest mistrzem w podejmowaniu właściwych decyzji. Nieustająco zostawia i zabiera rzeczy od dziewczyny przyjaciela, z którą sam miał romans (Carey Mulligan). Ich dialogi skrzące od ciętych ripost zapewne przejdą do zbioru najlepszych tekstów Coenów.

Film na ekranach kin pojawi się już 28 lutego 2014


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz