Nagroda Specjalna dla Piotra Sobocińskiego Jr na PKO Off Camera

Jury Konkursu Polskich Filmów Fabularnych PKO Off Camera przyznało Nagrodę Specjalną Piotrowi Sobocińskiemu Jr za zdjęcia do filmów ?Strefa nagości? i ?Bogowie?. Film ?Strefa nagości? w reż. Urszuli Antoniak wejdzie do kin 12 czerwca.

Nagrodę Specjalną przyznało jury w składzie Wentworth Miller (przewodniczący), Sandy Powell i Michael Coulter. Doceniono różnorodność języka filmowego jaką zaprezentował Piotr Sobociński jr w filmach ?Strefa nagości? i ?Bogowie?.

Piotr Sobociński jr uważany za jednego z najbardziej utalentowanych autorów zdjęć młodej generacji. Został nagrodzony m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć CAMERIMAGE. Jest dwukrotnym laureatem Orła, nagrody Polskiej Akademii Filmowej za film ?Bogowie? Łukasza Palkowskiego (Orły 2015), ?Drogówka? Wojciecha Smarzowskiego (Orły 2013) i  nominowany do tej nagrody w 2009 roku za film ?Róża?. Jest przedstawicielem już trzeciego pokolenia autorów zdjęć i kontynuuje rodzinną tradycję. Podobnie, jak ojciec, autor zdjęć m.in. do ?Czerwonego? K. Kieślowskiego i dziadek, autor zdjęć do filmów Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego i Krzysztofa Zanussiego, współpracuje z najlepszymi polskimi reżyserami.

?Strefa nagości? reż. Urszula Antoniak, Polska, Holandia 2014, 73 min. PREMIERA 12 CZERWCA 2015

?Strefa nagości? to zmysłowa opowieść o zauroczeniu i uwodzeniu. Dwie piętnastoletnie dziewczyny, Europejka i Arabka, rozpoczynają erotyczną grę, w której trudno powiedzieć, kto jest uwodzicielem, a kto ofiarą. Piękna Arabka w muzułmańskiej chustce emanuje niewinnością. Tajemnica, jaką skrywa, rozpala wyobraźnię wyrafinowanej holenderskiej nastolatki z bogatej dzielnicy. Dziecięce okrucieństwo i sensualność, sny i rzeczywistość mieszają się ze sobą i uzupełniają nawzajem. Dyskurs miłosny między bohaterkami odbywa się bez słów,  a tylko w spojrzeniach i gestach.

W filmie grają dwie debiutantki: Imaan Hammam i Sammy Boonstra. Imaan Hamman w Holandii nazywana jest Kleopatrą ze Wschodu, dlatego, że to we Wschodnim Amsterdamie została zauważona przez agencję modelek. W czasie zdjęć do ?Strefy nagości? Imaan miała 15 lat, od tego czasu zrobiła niewiarygodną karierę jako supermodelka. Pojawiła się na okładce American Vogue, a jej zdjęcia ukazały się także we francuskich i włoskich wydaniach tego magazynu.  Sammy Boonstra miała 15 lat, kiedy wystąpiła w ?Strefie nagości?. Swoją rolę w filmie widziała jako przygodę i nie ma planów, żeby stać się aktorką.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz