Nagroda Francuskiego Stowarzyszenia Krytyków dla filmu CZERWONY PAJĄK.

Kolejny międzynarodowy sukces filmu ?Czerwony Pająk?!

?Polski thriller, który rzucił wyzwanie skostniałemu gatunkowi? z nagrodą Francuskiego Stowarzyszenia Krytyków.

Znakomicie przyjęty przez krytyków i publiczność thriller ?Czerwony Pająk? zanotował kolejny międzynarodowy sukces. W miniony weekend debiut fabularny wielokrotnie nagradzanego operatora Marcina Koszałki (m.in. Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za ?Rewers?) otrzymał prestiżową nagrodę Francuskiego Stowarzyszenia Krytyków na zakończonym właśnie Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Arras. Impreza ta jest drugim co do ważności ? zaraz po Cannes ? festiwalem we Francji. ?Czerwony Pająk? wejdzie do kin 27 listopada. W obsadzie znakomite nazwiska. Obok Adama Woronowicza, kreującego rolę na miarę polskiego Hannibala Lectera, występują m.in. Filip Pławiak (?Demon?), Julia Kijowska (?Pod Mocnym Aniołem?) i Małgorzata Foremniak (?Pitbull?).?Czerwony Pająk? walczy teraz o główną nagrodę w prestiżowym Konkursie Głównym trwającego w Bydgoszczy festiwalu Camerimage.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=poyQIJZOXDQ[/youtube]

Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz zainspirowały dwie postaci z miejskich legend. Lucjan Staniak (?Czerwony Pająk?) to nigdy nie istniejący seryjny morderca, który trafił do światowej literatury kryminalistycznej jako postać autentyczna. Karol Kot (?Wampir z Krakowa?), jeden z najmłodszych znanych na świecie seryjnych morderców, pod koniec lat 60. stał się prawdziwą gwiazdą mediów. Obie postaci zainspirowały twórców do stworzenia oryginalnej, trzymającej w napięciu fikcyjnej opowieści o naturze zbrodni.

Karol (Filip Pławiak) jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem staje się świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. Morderca okazuje się? weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz ? uczeń. W ten sposób odkrywa potrzebę, której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.

"Czerwony pająk" w kinach od 27 listopada 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz