„Nadejdą lepsze czasy”w reżyserii Hanny Polak z Nagrodą Jury na festiwalu IDFA w Amsterdamie!

Nowa koprodukcja dokumentalna HBO Europe Nadejdą lepsze czasy (Something Better to Come) w reżyserii Hanny Polak otrzymała Specjalną Nagrodę Jury (Special Jury Award) na prestiżowym festiwalu IDFA w Amsterdamie.

11-letnia Jula mieszka na Swałce, największym wysypisku śmieci w Europie, 20 km od centrum Moskwy. Teren otoczony murem i kontrolowany przez ochronę ma być wolny od wszelkich intruzów. Mieszka tam jednak grupa ludzi tworzących małą, pozbawioną praw społeczność. Ci ludzie tworzą najbliższą rodzinę Juli. Tu toczy się jej życie i tu Jula marzy o przyszłości z dala od wysypiska.

Autorką dokumentu jest Hanna Polak, nominowana do Oscara za Dzieci z Leningradzkiego. Reżyserka zajmuje się problemami bezdomnych dzieci na całym świecie od wielu lat. Stworzyła fundację Aktywna Pomoc Dzieciom, w ramach której działa na rzecz dzieci i współpracuje z UNICEF.

Przez 14 lat śledziłam losy Juli i jej najbliższych na wysypisku śmieci. Widziałam ich nadzieje i marzenia tam, gdzie wydawałoby się, że nie można ich mieć. Była to dla mnie osobiście bardzo ważna podróż, ponieważ zobaczyłam siłę i wolę przetrwania w warunkach niezwykle trudnych do przeżycia. Wierzę, że jest to ważna historia o ludzkich możliwościach ? mówi Hanna Polak.

Nadejdą lepsze czasy (Something Better to Come) to polsko-duńska koprodukcja zrealizowana przez Danish Documentary Production (Sigrid Dyekj?r) i Hanna Polak Films we współpracy z HBO Europe. Wsparcie w realizacji projektu udzielili również Det Danske Filminstitut, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Nordic Film, TV-Fund, DR. Światowa premiera dokumentu odbyła się na festiwalu IDFA w Amsterdamie. Film był prezentowany w konkursie głównym. Premiera dokumentu w HBO w Polsce została zaplanowana na 2015 rok.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz