„Nadejdą lepsze czasy” w kinie Atlantic

Akademia Dokumentalna, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Kino Atlantic zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży oraz animatorów kultury na film: "NADEJDĄ LEPSZE CZASY"

1 grudnia (wtorek), godz. 14.30

Po filmie zapraszamy na spotkanie z Twórcami, w którym udział wezmą: Hanna Polak (reżyserka) Marcin "Kot" Bastkowski (montażysta)

Porozmawiamy o tym: Czego uczniowie mogą nauczyć się od dziewczyny mieszkającej na wysypisku śmieci?

Spotkanie poprowadzi: Artur Wolski (Kino Atlantic)

Program wydarzenia: 14:30 - 14:40 - powitanie widzów 14:40 - 16:30 - projekcja filmu 16:30 - 17:15 - rozmowa z Twórcami

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz znajdujący się w tym miejscu (grupy szkolne wraz z opiekunami oraz animatorzy kultury)

UWAGA: Zgłoszenia przyjmujemy do piątku, 27 listopada. Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone. Prosimy aby nie przekazywać zaproszeń innym osobom. POKAZ FILMU ORAZ SPOTKANIE SĄ WYDARZENIEM INTEGRALNYM. Prosimy o zaplanowanie tak swojego czasu, by nie wychodzić przed lub podczas spotkania.

O filmie: 11-letnia Jula zachowuje się jak każda jej rówieśniczka. Eksperymentuje z makijażem, farbuje włosy, próbuje alkoholu i papierosów. Jedyna różnica polega na tym, że Jula żyje na największym w Europie wysypisku śmieci znajdującym się pod Moskwą, zaledwie 20 km od Kremla. Teren wysypiska jest ogrodzony i pilnowany, ale mimo to żyje tam mała społeczność, która funkcjonuje poza prawem i światem zewnętrznym. W tym nieludzkim miejscu panują straszne warunki. Ciężarówki i koparki przez cały dzień przywożą olbrzymie góry śmieci, a Jula, jej matka i przyjaciele próbują wyłuskać z nich coś, co pozwoli im przeżyć kolejny dzień. W śmieciach każdego dnia znajdują jedzenie lub materiał, który wykorzystują potem do budowy prymitywnego schronienia.

Reżyserka Hanna Polak od ponad 14 lat obserwuje z kamerą tę szczególną wspólnotę. Członkowie tej niezwykłej grupy przyznają, że nie widzą już dla siebie alternatywy, a ich życie jest warte mniej niż los psów. Kiedyś tak nie było ? w przeszłości byli lekarzami, kierowcami lub nauczycielami. Potwierdza to tezę, że życie w kraju Putina nie należy do najłatwiejszych. W trakcie kręcenia filmu Jula zmieniła się z dziewczynki w kobietę. Nie przestała jednak marzyć. Jest dumna, nie ma zamiaru się poddać i za wszelką cenę stara się wyrwać z piekła, jakim jest dla niej wysypisko śmieci. Chce zacząć żyć inaczej i marzy o własnym małym mieszkaniu. Czy uda jej się zmienić swoje życie w kraju, w którym los jednostki nie jest najważniejszy?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz