Nabór fimów do Short Waves Festival 2015 rozpoczęty!

W kalendarzu Short Waves Festival początek jesieni oznacza rozpoczęcie naboru do czterech konkursów filmowych przyszłorocznej odsłony: dwóch skierowanych wyłącznie do filmowców tworzących w Polsce i dwóch o charakterze międzynarodowym. Na zgłoszenia organizatorzy czekają od 1 września do 31 grudnia 2014 r. Wyniki zaś poznamy podczas siódmej edycji Festiwalu, która odbędzie się w dniach 6 ? 29 marca 2015 r.

W ramach Short Waves Festival 2015 filmy krótkometrażowe z Polski wezmą udział w dwóch konkursach otwartych:

GRAND PRIX TOUR. Występujący pod nową nazwą (wcześniej: Short Waves Grand Prix), multilokacyjny konkurs polskich filmów krótkometrażowych podejmujących dowolną tematykę - bez ograniczeń gatunkowych. W trakcie trasy konkursowej, organizowanej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem części głównej Festiwalu, filmy zebrane w około 100 minutowym programie dotrą do widzów w wielu (65 w roku 2014) miastach w Polsce i na świecie. To właśnie widzowie zadecydują o przyznaniu nagrody głównej w tym konkursie.

POZNAŃ OPEN. Druga edycja konkursu prezentującego szerokie spektrum ? choć w stosunkowo wąskiej selekcji - polskiego krótkiego metrażu, w którym wszystkie filmy są dozwolone. Projekcje zestawów konkursowych odbędą się w Poznaniu. Zwycięzców wyłoni międzynarodowe jury oraz miłośnicy krótkiego kina obecni na pokazach.

Ponadto Festiwal oferuje dwa konkursy tematyczne, przeznaczone dla twórców z całego świata:

DANCES WITH CAMERA. Międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych o tematyce związanej z tańcem, ruchem, cielesnością i poszukiwaniem form ekspresji wyrażonych w nieskrępowany sposób, w którym o nagrodach i wyróżnieniach zadecydują zgromadzeni w Poznaniu widzowie oraz jury złożone z ekspertów w dziedzinie tańca i filmu.

URBAN VIEW. Nowa propozycja w programie SWF. Międzynarodowy konkurs krótkometrażowych filmów o architekturze, urbanistyce i designie. URBAN VIEW to także konkurs filmów o człowieku w mieście i mieście w człowieku ? o przestrzeni, przedmiocie i podmiocie. Najlepsze filmy wybierze eksperckie jury oraz widzowie.

W trakcie przyszłorocznej edycji Short Waves Festival filmowcy powalczą o rekordową pulę nagród, która sięgnie 80.000 zł. Filmy do udziału w Festiwalu mogą zgłaszać zarówno studenci i absolwenci szkół filmowych i artystycznych, jak i amatorzy. Zapraszamy twórców do nadsyłania filmów konkursowych w terminie 1.09 - 31.12.2014.

Kalendarium Festiwalu: Trasa konkursowa Grand Prix Tour: 6 ? 23.03.2015 r. SWF 2015 w Poznaniu: 23 ? 29.03.2015 r.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz