„Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga, z Madsem Mikkelsenem w roli głównej

„Na rauszu” opowiada o grupie przyjaciół - nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.

Vinterberg do projektu zaprosił większą część swojego zespołu z filmu „Polowanie” (który podbił światową widownię i został nominowany do Złotego Globu i Oscara oraz zaprezentowany w konkursie w Cannes) z Madsem Mikkelsenem na czele.

W obsadzie znaleźli się również Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe i Susse Woldem. Scenarzystą filmu jest Tobias Lindhol („Polowanie”, „Komuna”).

Zdjęcia realizowano w Kopenhadze, północnej Zelandii i Västra Gotäland w Szwecji.

Film Vinterberga znalazł się w tegorocznej oficjalnej selekcji najważniejszych światowych festiwali – 73. MFF w Cannes, 45. MFF w Toronto oraz 68. MFF w San Sebastian.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/reetjA0zxtg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz