Muzyka z krańców świata

4 śpiewaków z 4 kontynentów (Nigeria, Tajwan, Urugwaj, Chorwacja) w trasie na 3 kontynentach w pół roku! Już niedługo w Polsce wystąpi jeden z najbardziej unikatowych projektów kulturalno-muzycznych na świecie. 22 czerwca Singers of United Lands ?SOUL? odwiedzą Warszawę.

?SOUL? to kwartet muzyczny składający się z muzyków z różnych stron świata. Każdy członek zespołu reprezentuje inną kulturę, muzykę, ale także tradycję, wiek, doświadczenie (muzyczne jak i życiowe). Każdy inaczej śpiewa, gra na innym instrumencie, ale także inaczej się w swoim kraju uczy, pracuje, żyje, modli, wychowuje się w innym społeczeństwie. Członkowie muszą zatem ze sobą nawiązać współpracę na wielu płaszczyznach ponad wszelkimi podziałami, przy wzajemnym szacunku i tolerancji.

W tegorocznej odsłonie projektu, w nieprzerwanym półrocznym tourne, bierze udział Sonja Biscan z Chorwacji, Shih-Hao z Tajwanu, Egbuchiem Andrew Chukwuka z Nigerii oraz  NIGERIA, Gabriel Gonzalez Fernandez z Urugwaju.

Członkowie zespołu śpiewają muzykę pochodzącą z ich krajów w kwartecie! Zadaniem Tajwańczyka jest zatem rytmiczny śpiew rodem z Urugwaju, a Nigeryjczyk musi odnaleźć się w bałkańskich pieśniach.

Trasa zespołu jest niezwykle wymagająca ? w roku 2014 obejmuje USA, Afrykę i po raz pierwszy Europę. Sonja z Chorwacji, Shih-Hao z Tajwanu, Andrew z Nigerii, Gabriel z Urugwaju są w trasie od stycznia 2014 roku. W dniu 22 czerwca odwiedzą Polskę.

Zespół można usłyszeć i zobaczyć w długi weekend podczas jedynego koncertu w Polsce:

?Cztery kontynenty nad Wisłą? - 22 czerwca (niedziela), Kino Atlantic, godz. 12.00 (ul. Chmielna 33, Warszawa).

Wstęp bezpłatny.

?SOUL? ma swój początek w Detroit w stanie Michigan ? kolebce wytwórni Motown. Jego pomysłodawcą jest Marcus La Pratt ? absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej w Albion College (jeden z najlepszych Wydziałów w Stanach Zjednoczonych), dyrygent, nauczyciel, a także aktywista World Youth Choir  i rekordzista Guinessa w najdłuższym czasie śpiewu indywidualnego na świecie (75 godzin).

Marcus słuchając chóry uczestniczące w projekcie World Youth Choir, zauważył, że śpiew w towarzystwie innych kultur jest czymś bardzo wyjątkowym. Po licznych rozmowach, m. in. z światowej sławy muzykiem jazzowym Stevem Zegree, stworzył międzynarodowy kwartet. W pierwszą podróż udał się z nimi w 2004 roku. Od tamtej pory skład zespołu zmienia się co roku. Do dziś w przedsięwzięciu wzięło udział 44 śpiewaków z 43 krajów świata!

Od 2012 roku z grupą podróżuje manager pochodzący z kolejnego kraju kolorowego globu.

Mapa krajów, z których pochodzą artyści SOUL

Aktualny zespół 2014 roku:

- Sonja Biscan - Chorwatka o polskim pochodzeniu, mówiąca płynnie po polsku, w Chorwacji przed podróżą wydała swój pierwszy singiel

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=7jPzLB4Hlhg[/youtube]

- Egbuchiem Andrew Chukwuka (Nigeria) ? chłopak obdarzony wyjątkowym głosem ? kontratenorem, popularyzator muzyki klasycznej w Nigerii

- Lai Shih Hao (Tajwan) -Tenor, w Tajwanie również dyrygent, aktywista projektu ?World Youth Choir? (międzynarodowego chóru młodzieżowego)

- Gabriel Gonzalez Fernandez (Urugwaj) ? bas, gra na ukulele i mandolinie, rozrywkowa dusza zespołu

ród?o: materia?y prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz