Muzyka w filmie „Strefa nagości” Urszuli Antoniak.

Jednym z kluczowych elementów składających się na zmysłowość filmu Urszuli Antoniak ?Strefa nagości? jest warstwa dźwiękowa. Autorem muzyki jest kompozytor i performer Ethan Rose. W filmie pojawiają się również utwory znakomitych zespołów tworzących muzykę elektroniczną Tosca oraz Telepopmusic. Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy również kompozycję Pawła Mykietyna. ?Strefa nagości? wejdzie do kin 12 czerwca.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Ethan Rose stworzył muzykę do filmów, spektakli teatralnych, był autorem performansów i instalacji dźwiękowych. Współpracował przy projektach artystycznych z wieloma artystami, m.in. z Gusem Van Santem przy filmie ?Paranoind Park?. W muzyce jaką tworzy, poszukuje nowego brzmienia, eksperymentując z dźwiękiem. Brał udział w wielu festiwalach oraz wystawach sztuki, m.in. w Festiwalu Filmowym w Cannes oraz Portland Institute for Contemporary Art's Time-Based Art Festival, a także na Houston Center for Contemporary Craft, Milan Design Week, and the SXSW Music Festival. Z Urszulą Antoniak pracował już wcześniej przy filmach ?Nic osobistego? i ?Code Blue?, do których również skomponował muzykę.

?Muzyka i dźwięk w ?Strefie Nagości? opowiadają własną historię, która nie zawsze pokrywa się z obrazem. Muzyka czasem ujmuje w ironiczny nawias to co w obrazie jest dramatyczne lub wprowadza niepokój w pozornie banalną sytuację. Z kontrapunktu warstwy wizualnej i dźwiękowej powstaje trzecie znaczenie.? - mówi reżyserka Urszula Antoniak.

W filmie usłyszmy również utwory ?Love can damage your health? i ?Da Hoola? zespołu Telepopmusic. To francuskie trio tworzące charakterystyczną muzykę elektroniczną, będącą mieszanką electro-popu, downtempo i technopopu. Zasłynęli piosenką ?Breathe?, która w 2011 roku osiągnęła szczyty list przebojów w całej Europie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=hkeKIFDnths[/youtube]

Na ścieżce dźwiękowej znalazły się także, trzy kompozycje wiedeńskiego zespołu TOSCA: ?Romanze in es?, ?Session 10: Ping? ?Slow Hell?. Grupę TOSCA tworzą dwaj artyści Richard Dorfmeister i Rupert Huber. Słyną z wydawania remiksów największych przebojów. Łączą klubowe brzmienia z różnymi gatunkami muzycznymi i eksperymentują. Nazywani są klasykami muzyki elektronicznej i nowych brzmień. W Polsce zagrali koncert podczas VIII edycji Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

W warstwie dźwiękowej pojawia się polski akcent. Zgrania dokonał Tomasz Dukszta, jedyny polski członek prestiżowej organizacji mikserów dźwięku kinowego ? Cinema Audio Society. Opracowanie dźwięku zrobił natomiast Maciej Pawłowski, aranżer, producent, sound designer i kompozytor m. in. ?Wyprawa Robinson?, ?We dwoje?, ?Whiteout?, ?Night shift?.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz