„Mundial. Gra o wszystko” – zaproszenie na pokaz dla nauczycieli

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Akademia PLANETE+ DOC oraz Kino Atlantic

serdecznie zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców młodzieży

na specjalny pokaz filmu z okazji 25-lecia Demokracji

?Mundial. Gra o wszystko?

Po pokazie zapraszamy na dyskusję z bohaterami filmu, w której udział wezmą m. in.:

- Jan Lityński (doradca Prezydenta RP, opozycjonista)

- Tomasz Wołek (publicysta)

Dyskusję poprowadzą Marcin Piątek (Polityka) oraz Artur Wolski (Kino Atlantic) mundial_plakat

Program spotkania:

14:30 - 14:45 rozpoczęcie, powitanie gości, prezentacja programu Akademia PLANETE+ DOC

14:45 - 16:20 projekcja filmu ?Mundial. Gra o wszystko?

16:20 - 17:00 dyskusja z udziałem gości specjalnych Jana Lityńskiego, Tomasza Wołka, którą poprowadzą Marcin Piątek (Polityka) oraz Artur Wolski (Kino Atlantic)

Zgłoszenia:

Przyjmowane są do piątku 30 maja w tym miejscu. Pokaz dedykowany jest w pierwszej kolejności nauczycielom historii, wos-u oraz wf-u.

Zaproszenia są jednoosobowe, wyłącznie dla nauczycieli warszawskich placówek oświatowych.

POKAZ FILMU ORAZ SPOTKANIE JEST WYDARZENIEM INTEGRALNYM.

Prosimy o zaplanowanie tak swojego czasu, by nie wychodzić przed lub podczas spotkania z Gośćmi  Specjalnymi.

Każdy mail zostanie przez nas potwierdzony.

Prosimy aby nie przekazywać zaproszeń innym osobom.

O filmie:

Film jest opowieścią o sporcie i polityce w warunkach stanu wojennego. Grę piłkarzy śledzą internowani działacze zdelegalizowanej Solidarności, dziennikarze sportowi i cenzorzy, wycinający z telewizyjnych transmisji wszelkie przejawy istnienia opozycji. Występ w Hiszpanii poznajemy też z perspektywy zawodników, usiłujących sprostać nie tylko swoim ambicjom, ale też unieść ciężar oczekiwań kibiców i reżimowej propagandy. ?Mundial. Gra o wszystko? to połączenie unikalnych archiwaliów Telewizji Polskiej, kronik Filmowych, materiałów FIFA, fotografii z obozu Białołęce animowanych w technice 3D, rysunków oraz wywiadów z piłkarzami, komentatorami sportowymi i internowanymi w Białołęce.

Film jest częścią programu edukacyjnego Akademia PLANETE+ DOC ? edukacja poprzez film dokumentalny. Jest to jedyny program w Polsce dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych.

Szczegóły na www.akademia.planetedocff.pl.

Cykl ?Film i edukacja?:

Film ?Mundial. Gra o wszystko? to kolejne spotkanie związane z doskonaleniem warsztatu metodycznego nauczycieli. Cykl dedykowany jest szeroko rozumianej edukacji medialnej, historycznej i obywatelskiej. Nauczyciele mają możliwość obejrzenia nowości filmowych, a po każdym seansie odbywa się spotkanie z aktorami, reżyserami, ludźmi kultury i osobami związanymi z tematem spotkania. Jeśli temat na to pozwala eksperci rekomendowani przez miejską, samorządową placówkę doskonalenia nauczycieli ? Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń - proponują nauczycielom scenariusze lekcji przygotowane na podstawie prezentowanego w trakcie spotkania filmu. Cykl jest kontynuacją i uzupełnieniem edukacji medialnej prowadzonej od lat w samorządowej placówce kultury Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej.

Spotkania z cyklu, bezpłatne dla nauczycieli, finansowane są z budżetu Urzędu m.st. Warszawa, przy wsparciu Kina Atlantic.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz