„Mówisz Chyra i myślisz dobre aktorstwo!” Video wywiad z Tomaszem Ziętkiem i Elizą Recymbel

?Mówisz Chyra i myślisz dobre aktorstwo. Ludzi będą wzruszeni, a z kin wyjdą z wolą walki o siebie i wiarą w lepsze jutro!? ? Eliza Rycembel i Tomasz Ziętek polecają film ?Carte blanche?.

Ona dla roli w filmie ogoliła głowę, on tak bardzo wczuł się w odgrywaną postać ucznia, że po zejściu z planu był gotów rozwiązywać prace domowe, zadane przez Andrzeja Chyrę. Eliza Rycembel i Tomasz Ziętek, wschodzące gwiazdy młodego pokolenia, wróciły do szkoły w filmie ?Carte blanche?. Inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami, poruszającą historię nauczyciela z liceum, który ? aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury ? ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok, można od dziś oglądać na ekranach. Występujący w filmie aktorzy, znani z hitów ?Obietnica? i ?Kamienie na szaniec?, przekonują, że w trakcie seansu wzruszeń, świetnego aktorstwa, ale i humoru, nikomu nie zabraknie!

 [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Es8od5OEQ8k[/youtube]

Dla pary młodych aktorów ?Carte blanche? stanowi okazję do ponownego występu u boku Andrzeja Chyry. Poprzednio Eliza Rycembel zagrała córkę aktora w ?Obietnicy? ? poruszającej historii konfliktu pomiędzy rodzicami a nastolatkami z generacji online, a kreacja ta przyniosła jej Nagrodę dla Najlepszej Aktorki Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu. ?Wcześniej ojciec, teraz nauczyciel, czyli poniekąd podobna rola i relacje. I to samo wsparcie co poprzednio. Andrzej był przy każdej scenie, w której musiałam obnażyć swoje emocje i grać trudne rzeczy. I zawsze starał mi się w tym pomóc. Wciąż mogłam na niego liczyć? ? mówi Rycembel.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=L8NQ0VLUCvs[/youtube]

?Z Andrzejem spotkałem się przy okazji ?Kamieni na szaniec?, gdzie wcielał się w mojego dowódcę ? majora Kiwerskiego. I również były to? podobne relacje? ? śmieje się Ziętek, kreujący klasowego buntownika ? Madejskiego. Pamiętny ?Rudy? z filmu Roberta Glińskiego nie szczędzi starszemu koledze komplementów. ?Mówisz Chyra i myślisz dobre aktorstwo? ? dodaje. ?To dobrze kojarzone nazwisko? ? zgadza się Rycembel. ?Gdy jakiś tytuł z jego udziałem wchodził do kin, było dla mnie oczywiste, że będzie to dobry film? ? podkreśla aktorka.

A co o filmowych ?młodych gniewnych? sądzi ich nauczyciel? ?Ostatnio coraz częściej grywam ojców, bądź mentorów, w tym akurat przypadku jestem nauczycielem. Bardzo ciepło wspominam całą filmową klasę, która składa się z uczniów lubelskich szkół ? wszyscy zostali bardzo dobrze wybrani. Stojący na jej czele aktorzy ? Eliza i Tomek są bardzo utalentowani i mam nadzieję, że ich kariery będą się dobrze rozwijać. Oboje mają ten szczególny rodzaj intuicji, jakże pomocnej przy doborze ról. Pozostaje wierzyć, że wciąż będą dostawać ciekawe propozycje? ? mówi Andrzej Chyra.

"Carte blanche" w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz