„Moje córki krowy” z kolejnymi nagrodami.

Ciąg dalszy festiwalowych sukcesów ?Moje córki krowy?! Zbierający doskonałe oceny widzów i krytyków film Kingi Dębskiej uhonorowano nagrodą główną na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej ? Prowincjonalia. Poza statuetką dla najlepszego filmu fabularnego wyróżnienia za kreacje aktorskie otrzymali odtwórcy głównych ról ? Marian Dziędziel i Agata Kulesza.

?Moje córki krowy? weszły na ekrany 8 stycznia i z miejsca podbiły serca widzów. Hit Kingi Dębskiej do dziś utrzymuje się w topie box office i był pierwszym tytułem, który w 2016 roku uzyskał w polskich kinach frekwencję 0,5 miliona widzów. Tak doskonałym wynikiem film cieszył się już po trzecim weekendzie obecności na ekranach, wcześniej notując wzrost oglądalności po drugim weekendzie. W tym czasie wyróżnione w ramach 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni: Nagrodą Dziennikarzy, Nagrodą Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagrodą Publiczności, ?Moje córki krowy? pokonały m.in. nowy film Quentina Tarantino. Co więcej ? poradziły sobie znacznie lepiej, niż często przywoływane w kontekście ?Krów? inne czarne konie box office'u ? ?Jak zostać królem? i ?Nietykalni? (odpowiednio 380 000 i 250 000 widzów po trzecim weekendzie).

Zwycięskie dla ?Moich córek krów? Prowincjonalia, są festiwalem, którego głównym celem jest prezentacja filmów wartościowych o tematyce wiejskiej i małomiasteczkowej. To również przegląd kina oryginalnego i artystycznego, w którym dominuje świat prostych, uniwersalnych wartości. W programie znalazło się ponad 50 produkcji z Polski i zagranicy; filmów fabularnych, dokumentów i animacji. O nagrodach, drewnianych statuetkach Jańcia Wodnika, duchowego patrona imprezy, wiejskiego filozofa i uzdrowiciela ? jak co roku ? decydują widzowie.

?Moje córki krowy? już w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz