Mohammed Assaf – historia prawdziwa

Idol z ulicy to film o spełnianiu marzeń. Owszem, takich historii w kinie było już wiele, ale ta jest wyjątkowa. Jest prawdziwa i sprawiła, że czas w Strefie Gazy na moment się zatrzymał. Palestyńczyk Mohammed Assaf wygrał program Arab Idol i stał się bohaterem narodowym.

image007

Takich programów jak Arab Idol na świecie jest wiele. Ludzie potrafią całymi dniami stać w kolejce czekając na przesłuchanie. Wierzą, że ktoś dostrzeże ich talent i pomoże otworzyć im drzwi do świata sławy. Niestety, aby wygrać taki program nie wystarczy tylko świetnie śpiewać. Trzeba mieć jeszcze ?to coś?, co sprawi, że publiczność oszaleje na punkcie kandydata. W rezultacie to ich głosy są najważniejsze, jury służy tylko fachową opinią. Z kolei wygrana to dopiero początek ciężkiej drogi, aby utrzymać się szczycie. Udało się to m.in. Kelly Clarkson (American Idol 2002), Alisan Ann Porter (The Voice 2016), Dawidowi Podsiadło (X-Factor 2012) oraz Joss Stone (Star for a Night 2002).

Do ich grona dołączył Mohammed Assaf, w którego postać w filmie Idol z ulicy wciela się świetny Tawfeek Barhom. Assaf udowodnił sobie i swoim rodakom, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dzięki pomocy przyjaciół udaje mu się dostać do Egiptu na przesłuchania do programu Arab Idol. Zdobywa serca publiczności i wygrywa program. Dziś jest jednym z najpopularniejszych piosenkarzy w świecie arabskim.

Finałowe występy

Film na ekranach kin już 3 czerwca.

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz