Moc się przebudziła! Najnowsze ?Gwiezdne wojny? biją rekord otwarcia w Polsce!

Ten sukces chyba nikogo nie zaskoczy ? film ?Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy? zanotował fenomenalne otwarcie w Polsce! Najnowsza produkcja Lucasfilm przez pierwsze trzy dni wyświetlania (od piątku do niedzieli) ustanowiła rekord wpływów ze sprzedaży biletów ? 18 milionów zł.*, gromadząc w kinach 789 tys. widzów.

?Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy? przyniosły zmiany również na listach box office na całym świecie. Film J.J. Abramsa może pochwalić się najlepszym otwarciem w dziejach kina z 529 milionami dolarów na koncie, mimo że jego premiera nie odbyła się jeszcze we wszystkich krajach. Na ?Przebudzenie Mocy? wciąż czekają m.in. Chiny ? wyniki z tego kraju mogą znacząco podnieść ogólne statystyki filmu. Najnowsza część sagi pobiła również rekord wszech czasów na rodzimym rynku, osiągając w USA rekordowe 248 milionów dolarów.

*Film ?Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy? trafił do polskich kin również w wersji z dubbingiem, która stanowi 43% wyniku box office.

Wyniki otwarcia filmu na świecie (GBO): USA ? GBO $248M Wielka Brytania GBO $50.6M Niemcy ? GBO $27.5M Francja ? GBO $22.5M Australia ? GBO $19.6M Japonia ? GBO $13.4M Rosja ? GBO $12.3M Meksyk ? GBO $11.4M Włochy ? GBO $9.4M Hiszpania ? GBO $9.3M Brazylia ? GBO $8.3M Korea ? GBO $8.0M Szwecja ? GBO $6.7M Inne ? GBO $82.0M RAZEM ? GBO $529.0M Rejon Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Wielka Brytania ? najlepsze czterodniowe otwarcie w historii Niemcy ? najlepsze weekendowe otwarcie w historii Szwecja ? najlepsze weekendowe otwarcie w historii Norwegia - najlepsze weekendowe otwarcie w historii Finlandia ? najlepsze weekendowe otwarcie w historii Austria ? najlepsze weekendowe otwarcie w historii Polska ? najlepsze trzydniowe otwarcie w historii Dania ? najlepsze pięciodniowe otwarcie w historii Rumunia, Węgry, Bułgaria, Chorwacja, Ukraina, Islandia i Serbia ? najlepsze weekendowe otwarcie w historii Francja ? drugie najlepsze weekendowe otwarcie w historii Belgia ? drugie najlepsze weekendowe otwarcie w historii Izrael ? drugie najlepsze weekendowe otwarcie w historii Hiszpania ? trzecie najlepsze weekendowe otwarcie w historii Włochy ? najlepsze w historii weekendowe otwarcie w grudniu Szwajcaria ? najlepsze w historii weekendowe otwarcie w grudniu Holandia ? najlepsze w historii weekendowe otwarcie w grudniu Portugalia ? najlepsze w historii weekendowe otwarcie w grudniu Region Azji i Pacyfiku Australia ? najlepsze weekendowe otwarcie w historii Nowa Zelandia ? najlepsze weekendowe otwarcie w historii Rosja ? najlepsze weekendowe otwarcie w historii Japonia ? najlepszy weekend otwarcia w 2015 roku Hong Kong ? najlepsze w historii weekendowe otwarcie w grudniu Malezja ? najlepsze w historii weekendowe otwarcie w grudniu Singapur ? najlepsze w historii weekendowe otwarcie w grudniu Ameryka Łacińska Brazylia ? trzecie najlepsze weekendowe otwarcie w historii i najlepsze weekendowe otwarcie w grudniu Meksyk ? najlepsze w historii weekendowe otwarcie w grudniu Argentyna ? najlepsze w historii weekendowe otwarcie w grudniu Źródło:materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz