Młodzi powstańcy z ?Miasta 44? na scenie Festiwalu w Opolu!

6 czerwca wystartuje 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W programie imprezy tradycyjnie znalazł się konkurs SuperDebiutów. Niespodzianką tegorocznej edycji będzie obecność na scenie młodych aktorów z filmu ?Miasto 44? ? nowego wysokobudżetowego obrazu Jana Komasy. Zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego trafi na ekrany 19 września.

Tegoroczny koncert SuperDebiutów dedykowany jest pamięci jednej z największych postaci polskiej sceny muzycznej ? Czesławowi Niemenowi. ?SuperDebiuty z Niemenem ? świat nie zginie dzięki nim? poprowadzą Paweł Sztompke oraz córka artysty Natalia Niemen. Młode talenty na scenę wprowadzą natomiast gwiazdy wyczekiwanego obrazu Komasy ? Anna Próchniak, Zofia Wichłacz, Antek Królikowski i Maurycy Popiel.

Młodzi aktorzy ?Miasta 44? to zwycięzcy serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób. Nie kryją satysfakcji z udziału w projekcie. ?To film o młodych ludziach żyjących swoimi marzeniami. Uniwersalna, wzruszająca, emocjonująca opowieść o osobach postawionych w skrajnych sytuacjach. Praca nad ?Miastem 44? była wspaniałym okresem i bardzo cennym przeżyciem. Jestem dumna z tego, że taki film powstał? ? mówi 19-letnia Zofia Wichłacz, filmowa Biedronka.

?Bohaterowie filmu są piękni w swojej szczerej wierze, że wszystko jeszcze może się dobrze skończyć. W swoich planach na życie, miłościach, są uczciwi i czyści. A czystość ta tylko pogłębia żal na ich losem. Znalezienie się na planie takiego filmu było wspaniałą, niezwykłą przygodą, spełnieniem dziecięcych marzeń. Wszyscy byliśmy całkowicie zauroczeni tym, że możemy być tam razem? ? deklaruje Antoni Królikowski. ?Ta historia wbija w fotel. Przeżycia, wydarzenia z planu wciąż mam w sobie i cały czas o nich mówię? ? dodaje odtwórczyni roli Kamy, Anna Próchniak.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=sB5p9-qlehU[/youtube]

MIASTO 44 w kinach od 19 września

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz