„Młodość” i „Ugotowany” – premiery w marcu na Cineman VOD

Już 4 marca na Cineman VOD pojawi się okrzyknięty arcydziełem komediodramat "Młodość" w reżyserii Paolo Sorrentino, z doskonałą, nominowaną do Złotego Globu rolą Jane Fondy. Tydzień później, 11 marca, Cineman udostępni słodko - gorzką komedię "Ugotowany" w reżyserii Johna Wellsa z Bradleyem Cooperem w roli głównej, a w ostatni piątek marca swoją premierę polską będzie miał dramat "Projektantka" z tegoroczną laureatką Złotego Globu i jednocześnie mocną kandydatką do Oscara Kate Winslet w roli głównej. Także 25 marca Cineman udostępni polską komedię przygodową "Klub włóczykijów" nakręconą na podstawie bestsellerowej powieści Edmunda Niziurskiego z Tomaszem Karolakiem i Wojciechem Mecwaldowskim w obsadzie.

"Młodość" to film opowiadający o kilku postaciach, które poszukują sensu życia i zmagają się z przemijaniem młodości. W filmie pojawia się wybitny kompozytor (Michael Caine), który otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję, piękna kobieta (Rachel Weisz), którą wiarołomny mąż porzucił dla innej, młodszej od niej dziewczyny. Poznajemy także słynnego reżysera (Harvey Keitel), który szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Natomiast charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Po latach zjawia się także wielka gwiazda (Jane Fonda), by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Wiele postaci i wiele historii łączy wspólne nieuświadomione do końca marzenie o tytułowej "młodości".

Reżyserem "Młodości" jest Paolo Sorrentino, laureat BAFTY za "Wielkie piękno". Pośród plejady gwiazd, która przewija się w filmie zobaczymy dwukrotną laureatkę Oscara Jane Fondę, której rola w "Młodości" została nominowana do Złotego Globu oraz również uhonorowanego Oscarem Michaela Caina.

Film był pokazywany w ramach oficjalnej selekcji na festiwalu w Cannes i zdobył nagrodę publiczności na MFF w Karlowych Warach. "Młodość" została także nominowana do Oscara 2016 za najlepszą piosenkę filmową skomponowaną przez Davida Langa.

"Ugotowany" to ukazane w nieco krzywym zwierciadle koleje losu charyzmatycznego szefa kuchni Adama Jones (Bradley Cooper). Ten młody wiekiem guru francuskich restauratorów, śmiały eksperymentator i poszukiwacz nowych smaków i celebryta, niestety nie udźwignął ciężaru sławy i pewnego dnia po prostu zniknął. Po pewnym czasie, silniejszy, wolny od wszelkich uzależnień i fobii wypływa w Londynie, gdzie szefując grupie ekscentrycznych kucharzy próbuje powrócić na kulinarny Olimp i zdobyć trzecią upragnioną gwiazdkę Michelin. Reżyser filmu John Wells (6-krotny laureat nagrody Primetime Emmy) znany jest widzom jako czołowy producent telewizyjny, twórca między innymi kultowego serialu "Ostry Dyżur". "Ugotowany" to drugi wyreżyserowany przez niego film fabularny. W roli głównej występuje czterokrotnie nominowany do Oscara Bradley Cooper, a partneruje mu Sienna Miller.

"Projektantka" to niezwykła opowieść o wyemancypowanej Tilly Dunnage (Kate Winslet), która po latach spędzonych w najbardziej ekskluzywnych domach mody w Paryżu powraca do rodzinnego miasteczka w Australii. Wykorzystując swoją maszynę do szycia oraz nietuzinkowy talent krawiecki tworzy suknie w stylu haute couture i odmienia życie wielu dotąd zaniedbanych i pomijanych kobiet, czym bardzo drażni miejscowe grube ryby. I tak rozpoczyna się słodka zemsta Tilly na tych, którzy w przeszłości ją skrzywdzili. "Projektantka" to pierwszy po 18 latach przerwy film wyreżyserowany przez wielokrotnie wyróżnianą na międzynarodowych festiwalach Jocelyn Moorhous. W roli głównej występuje laureatka tegorocznej BAFTY, a jednocześnie faworytka w rywalizacji o Oscara 2016 Kate Winslet, oraz znany serii "Igrzyska Śmierci" Liam Hemsworth. Film zdobył aż 5 nagród Australijskiego Instytutu Filmowego, w tym za najlepszy film oraz za kreacje aktorskie, miedzy innymi dla Kate Winslet.

W tym samym dniu co "Projektantka" swoją premierę VOD będzie miał "Klub włóczykijów", czyli przezabawna komedia przygodowa nakręcona na podstawie kultowej książki Edmunda Niziurskiego.

Kornel Kiwajło i jego przyjaciel Max myśleli, że to będą najnudniejsze wakacje ich życia. Wszystko zmieniła jednak nieoczekiwana wizyta wuja Dionizego, który dowiedział się o wielkim rodzinnym skarbie. Pod przewodnictwem chłopców Klub włóczykijów wyrusza w podróż pełną ekscytujących wydarzeń i niezwykłych postaci. Sprawy komplikują się, gdy na trop skabru wpadają również przebiegli przestępcy - Dr Kadryll i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny.

Film wyreżyserował Tomasz Szafrański, a w rolach głównych wystąpili Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski, Bogdan Kalus oraz w rolach Kornela i Maxa Franek Dziduch i Kuba Wróblewski.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz