„Młodość” Sorrentino i „Syn Szawła” László Nemesa w Konkursie Głównym MFF Cannes. Specjalny pokaz biografii Amy Winehouse!

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor festiwalu filmowego w Cannes, Thierry Fremaux, ogłosił wyniki oficjalnej selekcji filmów, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji imprezy.

Wśród 17 tytułów, które trafiły do Konkursu Głównego 68. MFF Cannes znalazł się najnowszy film Paolo Sorrentino "Młodość" (Giovenezza), z Michaelem Caine'em oraz Harvey Keitelem w rolach głównych, oraz pełnometrażowy debiut węgierskiego reżysera László Nemesa "Syn Szawła" o członku Sonderkommando w obozie Auschwitz-Birkenau. Dodatkowo w ramach Midnight Screenings zaprezentowana zostanie "Amy", filmowa biografia Amy Winehouse.

Najnowszy film Paolo Sorrentino, nagrodzonego Oscarem za ?Wielkie piękno?. W roli głównej Michael Caine jako słynny kompozytor, spędzający wraz z rodziną wakacje w luksusowym hotelu w Alpach. Przed laty postanowił, że nigdy więcej nic nie skomponuje oraz przestanie dyrygować. Niespodziewana wizyta wysłannika brytyjskiej Królowej (którego początkowo nie chce przyjąć ani wysłuchać) zmusi go do konfrontacji z najbliższymi oraz z własnym życiem.

W rolach głównych ? obok Michaela Caine?a ? Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano oraz Jane Fonda.

Pełnometrażowy debiut węgierskiego reżysera László Nemesa, autora nagradzanego na całym świecie krótkometrażowego filmu ?With a Little Patience?.

Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando ? oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady ? na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł spróbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym był kiedyś.

?Syn Szawła? opowiada historię człowieka, który znalazł się w przerażającej sytuacji, uwięziony na ograniczonej przestrzeni. Chciałem maksymalnie zbliżyć się do jego percepcji, pokazać wybrane fragmenty jego świata ? tylko to, co widzi i słyszy ? tak, aby jak najwięcej pozostawić wrażliwości samego widza. (László Nemes, reżyser)

Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami.

?Amy? trafi do polskich kin lat

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz