Młodość, miłość, przyjaźń i patriotyzm, czyli „Kamienie na szaniec” na Uniwersytecie Warszawskim

Zanim na kinowych ekranach ukaże się film ?Kamienie na szaniec?, aktorzy wraz z reżyserem pojawią się na spotkaniu w murach Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać o ponadczasowych wartościach z osobami, które wcieliły się w role bohaterów okresu II Wojny Światowej .

4 marca 2014 r. Niezależne Zrzeszenie Studentów UW wraz z producentem i dystrybutorem Monolith Films organizuje spotkanie z aktorami i reżyserem ?Kamieni na szaniec? Robertem Glińskim. Widownia będzie miała okazję spotkać się z Tomaszem Ziętkiem, Marcelem Sabatem, Kamilem Szeptyckim, Magdalena Koleśnik i Sandra Staniszewska. Spotkanie odbędzie się o 18:30 w auli im. Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum.

Motywem przewodnim spotkania będzie najnowsze dzieło Roberta Glińskiego, czyli filmowa adaptacja powieści ?Kamienie na szaniec?, która wejdzie na ekrany kin już 7 marca 2014 r. Ponadto poruszone zostaną tematy takie jak patriotyzm młodych czy wartości wyznawane przez pokolenie Kolumbów i współczesnych młodych polaków. Chcemy zadać pytanie czy zasady wyznawane przez bohaterów ?Kamieni na Szaniec? przystają do dzisiejszego świata? Czy ?Alek?, ?Rudy? i ?Zośka? mogą być bohaterami dla teraźniejszej młodzieży?

?Kamienie na szaniec? to opowieść o walce członków Szarych Szeregów w okresie okupacji hitlerowskiej. Ukazuje m.in. najsłynniejszą operację zbrojną tej formacji jakim była ?Akcja pod Arsenałem?. Ta oparta na faktach historia ukazuje heroiczną walkę młodych ludzi ze światem, w którym przyszło im żyć. Wiara w ideały, dla których bohaterowie są w stanie poświęcić swoje życie, zmusza do refleksji nad uniwersalnymi wartościami.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz