Młode gwiazdy polskiego kina na premierze „Wenus w futrze”

W ubiegły weekend zakończył się 29. Warsaw Film Festiwal. Imprezę wieńczyła uroczysta premiera najnowszej produkcji Romana Polańskiego ?Wenus w futrze?. Swoją obecnością galę uświetniły wybitne osobistości ze świata filmu. Wśród nich znaleźli się również aktorzy, których już niedługo zobaczyć będzie można w filmowej adaptacji ?Kamieni na szaniec?.

Marcel Sabat, Tomasz Ziętek oraz Kamil Szeptycki to gorące nazwiska polskiego filmu. Cała trójka wcieliła się ostatnio w role trzech harcerzy ? Zośki, Rudego i Alka, znanych z powieści Aleksandra Kamińskiego.

W minioną niedzielę aktorzy pojawili się na uroczystym pokazie filmu ?Wenus w futrze? Romana Polańskiego, który wieńczył 29. Warszawski Festiwal Filmowy. Podczas premiery spotkali się z Emmanuelle Seigner, żoną Romana Polańskiego oraz główną aktorką w jego najnowszym filmie. Młodym aktorom towarzyszyła Sandra Staniszewska, która w ?Kamieniach na szaniec? wcieli się w rolę Hali Glińskiej, dziewczyny Tadeusza Zawadzkiego-Zośki.

Gwiazdy nowego filmu Roberta Glińskiego są uzdolnionymi absolwentami polskich szkół teatralnych. Marcel ukończył łódzką filmówkę, Tomek Teatr Muzyczny w Gdyni, natomiast Kamil to wychowanek Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Sandra Staniszewska w tym roku zakończyła naukę w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

?Kamienie na szaniec? wejdą na ekrany polskich kin w marcu przyszłego roku. Obok wspomnianych aktorów młodego pokolenia w filmie wystąpią znani i docenieni przez polską publiczność Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Krzysztof Globisz, Marian Dziędziel, Anna Dereszowska, Andrzej Chyra, Olgierd Łukaszewicz czy Wojciech Zieliński.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz