MISTRZ I MUZA

Film Jana Kidawy-Błońskiego ?W ukryciu? to thriller erotyczny. Reżyser porusza się w tej samej sferze artyzmu kina intymnego, co dzieła Pedro Almodovara i tak jak najlepsze dzieła hiszpańskiego mistrza (?Porozmawiaj z nią?, ?Przerwane objęcia?, ?Skóra w której żyję?), łączy kryminalną zagadkę z intymnością najoryginalniej pokazanych związków ludzkich. Kidawa-Błoński, twórca nagrodzonej Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni ?Różyczki?, podobnie jak hiszpański mistrz, potrafi portretować postaci, pokazując skomplikowaną naturę ludzkich emocji. ?W ukryciu? to intensywna, pełna napięcia i erotyki relacja dwóch kobiet. Chwilami dławi, chwilami oburza i bezwstydnie wywołuje gęsią skórkę na ciele. Kobiecość w każdym kadrze. ?W ukryciu? to historia zainspirowana greckim mitem o Medei. Żona Jazona dopuszcza się najgorszych zbrodni w imię miłości. Szalona determinacja i oddanie drugiej osobie zostają przeniesione przez scenarzystę, Macieja Karpińskiego i reżysera Jana Kidawę-Błońskiego, na ekran. Twórcy przenoszą widzów w świat skomplikowanych uczuć i pożądania, które popychają główną bohaterkę do skrajnych decyzji, tak jak to się działo w przypadku mitologicznej kapłanki. Wieloletnia znajomość reżysera i niezwykle dobrze układająca się współpraca z Magdaleną Boczarską sugeruje, że aktorka powoli staje się muzą Kidawy-Błońskiego, niczym Penelope Cruz dla Almodovara. W rolach drugoplanowych wystąpili znakomici aktorzy: Agata Kulesza, Krzysztof Stroiński, Tomasz Kot, Jacek Braciak, Bożena Dykiel, Rafał Mohr i inni.

Nagrodzona za najlepszą rolę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Goa Magdalena Boczarska w przepełnionym erotyzmem thrillerze o miłości za wszelką cenę.

Kobiecość w każdym kadrze!

Dwie piękne kobiety postawione przez los w sytuacji ekstremalnej odkrywają świat nieznanych im uczuć i namiętności. Jest rok 1944. Ojciec głównej bohaterki Janki (Magdalena Boczarska ? Złoty Lew na FPFF w Gdyni za ?Różyczkę?) ukrywa w domu córkę przyjaciół - ekscentryczną i piękną Ester (Julia Pogrebińska). Z upływem czasu Janka coraz bardziej zaczyna interesować się niechcianym gościem. Między kobietami wytwarza się silna zmysłowa więź. Skazane przez los na samotność, spragnione miłości wpadają w sidła nieokiełznanych emocji. To opowieść o tym, do czego bylibyśmy gotowi w imię miłości, która potrafi stać się obsesją, a nawet skłonić do zbrodni.

Janka z kruchej i strachliwej istoty na oczach widza przeistacza się w silną kobietę, walczącą o najgłębsze uczucie.

"W UKRYCIU" w kinach 26 GRUDNIA 2013

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz