„Misja: Gwiazda” na otwarcie 2. edycji KINA W TRAMPKACH

Przyjęta owacją na stojąco na Festiwalu w Berlinie ?Misja: Gwiazda? Martina Miehe-Renarda otworzy 2. Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży KINO W TRAMPKACH. Duński reżyser przyjedzie do Polski i będzie gościem gali otwarcia 20 września w kinie Iluzjon.

?Misja: Gwiazda? to pełna energii opowieść o młodości, przyjaźni i muzyce.  Film zdobył serca dzieci i młodzieży na całym świecie, czego dowodem jest nominacja do Nagrody Młodej Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej. ?To film o budowaniu relacji w wielokulturowym świecie, o prawdziwej przyjaźni? ? mówi reżyser.

Opis filmu: Karl wcale nie chce się przeprowadzać do Kopenhagi. Mama dostała pracę w stolicy i musi tam jechać! Bo czy ktoś kiedykolwiek bierze pod uwagę co myśli i czuje 12-letni chłopak? Najgorsze przypuszczenia Karla się sprawdzają - Kopenhaga okazuje się głośna i brzydka. Paradoksalnie w swojej nowej klasie ? pełnej dzieci pochodzących z różnych stron świata - Karl staje się obiektem drwin. Uciekłby do dziadków, jak planował, gdyby nie spotkanie z Sawsan. Wygadana muzułmanka uczy go jak dobrze mówić po ?kopenhasku?. A dodatkowo umie śpiewać. Jeden z jej utworów został wybrany do duńskiej wersji Eurowizji dla dzieci. Jednak ojciec zabrania udziału w konkursie, mówiąc, że scena, reflektory i makijaż nie są dla niej. Karl i Sawsan łączą siły we wspólnej misji, bo czego nie robi się dla prawdziwej przyjaźni! [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=3Yr9XpHfyqo[/youtube]

Martin Miehe-Renard - reżyser, scenarzysta i aktor. Urodzony w 1956 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Pracował przy wielu projektach telewizyjnych. Napisał scenariusze i był reżyserem nagradzanych spektakli teatralnych dla dzieci. Reżyser filmów: ?Pyrus na ratunek? (2000), ?Przygoda na Jutlandii? (2010), ?Dzieciaki mojej siostry same w domu? (2012), ?Dzieciaki mojej siostry w Afryce? (2013).

?Misja: Gwiazda? była pokazywana na wielu festiwalach m.in. BUFF w Malmö, Stockholm Junior, TIFF Kids w Toronto, Karnawale Filmu Dziecięcego w Hong Kongu, FF dla Dzieci i Młodzieży w Tel Awiwie i Zlinie czy MFF w Sarajewie.

Dystrybutorem filmu w Polsce jest Vivarto. Pokaz na otwarcie 2. edycji KINA W TRAMPKACH będzie pierwszych pokazem przedpremierowym tego filmu w Polsce. "Misja: Gwiazda" w polskich kinach pojawi się w przyszłym roku.

2. edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży KINO W TRAMPKACH odbędzie się w Warszawie w dniach 20 ? 28 września w kinach Iluzjon i Praha.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz