Mirosław Zbrojewicz jako ulubiony pirat z krainy Wikingów!

Kapitan Szablozęby (Mirosław Zbrojewicz)

Najgroźniejszy i najbardziej przebiegły postrach mórz i oceanów od Karaibów aż po kraniec świata. Od swoich podkomendnych wymaga absolutnego posłuszeństwa i lokalności. Biada temu, kto nie wypełnia jego rozkazów. Jak wieść niesie, jego statek przemierza morskie akweny od setek lat i od zarania świata wlewa w marynarskie serca czystą grozę. Być może to plotka ? w końcu ludzie w strachu lubią pleść różne rzeczy ? ale jedno jest pewne. Gdy żeglarze wymieniają imię Króla Piratów, zawsze robią to ściszonym głosem. ?Kapitan Szablozęby wszystko słyszy? ? mówią i ze strachem oglądają się przez ramię. Gdzie nie popłyniecie, każde z siedmiu mórz kipi od legend o Szablozębym. Jedna z nich głosi, że potrafi zwęszyć złoto z odległości stu mil morskich.

Paluch (Beniamin Lewandowski)

Najmłodszy pirat świata. Korsarze z ?Mrocznej Damy? znaleźli go we wraku statku, zatopionego przez burzę, która przez trzynaście dni z rzędu pieniła Zielone Morze. Zabrali niemowlę na Niewidzialną Wyspę, gdzie dziecko wychowali mieszkańcy Abry. Od najmłodszych lat marzeniem chłopca było powrócić na pokład statku Szablozębego, chociażby w roli majtka. Przeszkodą zaś fakt, że tak naprawdę nigdy nie nauczył się pływać! W końcu jednak Paluch otrzyma szansę na udowodnienie swojej przydatności i odwagi. A przy okazji odkryje imię swojego ojca. Ale to już temat na osobną opowieść.

Raven (Maja Konkel)

Bardzo oddana i tak naprawdę jedyna przyjaciółka Palucha. Prawdziwy żywioł w spódnicy, który odwagą i zręcznością potrafi zawstydzić niejednego chłopca. Wygadana i znająca wszystkie szanty świata, mała mistrzyni w poławianiu pereł i? pluciu na odległość. W wolnej chwili uwielbia sklejać modele galeonów. W końcu lalki są takie nudne.

Longfinger (Przemysław Glapiński)

Jest nazywany cieniem Szablozębego. Ludzie powiadają, że jeśli gdzieś się pojawia, to blady Kapitan musi być naprawdę blisko. Mimo że to czystej krwi wilk morski, Longfinger potrafi być szczwany i chytry jak lis. A jeśli zaczyna być miły i uprzejmy, to ? uwaga ? robi to tylko po to, by kogoś? oszukać. Jest drugim dowodzącym na pokładzie ?Mrocznej Damy? i jedynym piratem, który ma nieograniczony dostęp do wszystkich komnat zamku Szablozębego ? budowli wzniesionej na strzelistych klifach Niewidzialnej Wyspy Abra.

Rosa (Lidia Sadowa)

Najpiękniejsza mieszkanka Niewidzialnej Wyspy, obiekt westchnień wszystkich piratów, na czele z samym Longfingerem. Będzie pierwszą kobietą, która postawi swą zgrabną stópkę na pokładzie ?Mrocznej Damy?, wprowadzając tym samym nową świecko-korsarską tradycję. Mimo powabu i alabastrowej urody, kiedy potrzeba, Rosa chwyta za kordelas i fechtuje jak rasowy bukanier. Jednak wszyscy są zgodni, że do twarzy bardziej jej bez broni. Za to w krynolinach i z wachlarzem ze strusich piór w dłoni.

Król Rufus (Wojciech Paszkowski)

Miłościwie panujący król Wyspy Skarbów ? Lama Rama. Jedyny władca na świecie, który zna tyle kawałów, że nie potrzebuje dworskiego błazna. Po jego koronowanej głowie, skrytej pod monstrualnie wielką peruką, krąży milion myśli na sekundę. Najczęściej pomysłów, jak kogoś rozśmieszyć do rozpuku. A Rufus naprawdę zna się na żartach. Trochę gorzej idzie mu z polityką i dyplomacją, ale jego poddani potrafią mu wiele wybaczyć. W końcu nigdy nie żałuje im złota ze swojego skarbca. A mieszczą się w nim nieprzeliczone ilości błyskotek na czele z klejnotem zwanym ósmym cudem świata ? legendarną Królewską Perłą.

Baron Fanfaron (Andrzej Andrzejewski)

Dworski fircyk i mąciwoda. Nieprzyjemny typek, o sercu równie czarnym jak jego wykrochmalony surdut. Za placami brata wciąż knuje, jak przejąć królewski tron. Najbardziej na świecie kocha złoto. Wierzy, że z pomocą bogactwa z zamkowego skarbca stanie kiedyś na czele floty, która podbije cały świat. Póki co jednak rzadko kroczy nawet na własnych nogach. Woli przemieszczać się rikszą i lektyką. By okazać wyższość i zrobić służbie na złość.

Oraz:

BJORN ? SŁAWOMIR ORZECHOWSKI FRIDA ? ANNA SROKA KONRAD ? JAKUB WIECZOREK BENJAMIN ? JAROSŁAW BOBEREK WIMP ? KRZYSZTOF PLUSKOTA CONRAD ? JAKUB WIECZOREK WALLY ? CEZARY KWIECIŃSKI STRAŻNICZKA ? JOANNA WĘGRZYNOWSKA TULLY ? JANUSZ WITUCH DAMIAN ? FRANCISZEK BOBEREK

Kapitan Szablozęby, postrach mórz i oceanów od Karaibów aż po krańce świata, wraz ze swoją nieustraszoną załogą powraca do rodzimego portu. Podczas niebezpiecznej podróży w ręce piratów wpadła stara mapa, która wskazuje drogę na legendarną Wyspę Skarbów. Jak głosi plotka, skarbiec króla wyspy kryje wielkie bogactwo. Kapitan Szablozęby już szykuje się do rejsu, jednak chciwy konkurent, Bjorn Wredny, kradnie jego ukochany statek ? Mroczną Damę. Złodziej nie wie, że pod pokładem skrył się 11-letni Paluch. Chłopiec, który od najmłodszych lat marzy o służbie pod banderą trupiej czaszki, ma teraz niepowtarzalną okazję, aby dowieść swojej przydatności. Dzięki odwadze i pomysłowości Palucha, Szablozębemu udaje się odzyskać okręt. Chłopiec zostaje oficjalnie przyjęty do załogi Mrocznej Damy i razem z piratami wyrusza na wyprawę swojego życia.

13 sztuk teatralnych, 12 filmów, 26-odcinkowa seria telewizyjna, 4 gry wideo i 15 płyt CD z muzyką ? oto wielkie dziedzictwo Kapitana Szablozębego ? najsłynniejszego pirata Europy. Od 25 lat blady postrach Karaibów skutecznie podbija serca Skandynawów. Przez ten czas dorobił się niezliczonej ilości fanklubów, własnego parku rozrywki i kilkudziesięciu licencjonowanych produktów, od lodów na patyku po? pasztet drobiowy. Teraz dzielny korsarz z krainy Wikingów wyrusza na podbój świata. W Polsce rzuci kotwicę 29 maja.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=uCTFOKlJS0I[/youtube]

?Kapitan Szablozęby i skarb piratów? w kinach od 29 maja

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz