Międzynarodowy sukces „OSTATNIEJ RODZINY”! Andrzej Seweryn nagrodzony za rolę Zdzisława Beksińskiego na MFF w LOCARNO!

Andrzej Seweryn ? odtwórca roli Zdzisława Beksińskiego w filmie ?Ostatnia Rodzina? otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na właśnie zakończonej 69. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego w Locarno.

Ostatnia Rodzina - Fot. Hubert Komerski/Aurum Film

?Ostatnia Rodzina?, czyli rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich, została nagrodzona na zakończenie 69. edycji MFF w Locarno ? jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych obok Cannes, Berlina i Wenecji. Wyróżnienie dla Najlepszego Aktora otrzymał Andrzej Seweryn, odtwórca roli słynnego malarza ? Zdzisława Beksińskiego. Już po premierowej projekcji w ramach szwajcarskiego festiwalu debiutancki obraz Jana P. Matuszyńskiego spotkał się ze świetnym przyjęciem polskiej i zagranicznej krytyki. ?Bardzo prawdopodobny kandydat do wielu nagród festiwalowych? pisał recenzent branżowego Variety. ScreenDaily wychwalało pracę odtwórczyni roli Zofii Beksińskiej pisząc: ?Mistrzowska rola Aleksandry Koniecznej? a sam film określiło jako ?wyjątkowy?. Na blogach krytyków filmowych pojawiły się takie wypowiedzi jak: ?Znakomicie wyreżyserowany i świetnie zagrany przez aktorów, którzy oddali swoim bohaterom szacunek na ekranie?, ?Złożony, dziwny, niesamowicie zabawny i konceptualnie fascynujący? i ?niesamowita interpretacja postaci Beksińskiego wg Andrzeja Seweryna?.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=eJtMpZFVQ2w[/youtube]

?Ostatnia Rodzina? w kinach od 30 września

?Ostatnia Rodzina? to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na 69. edycji międzynarodowego festiwalu w Locarno a sam film będzie walczył o Złote Lwy w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni.

Źródło:" materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz