Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie na żywo na ekranie kina Muranów!

Kino Muranów zaprasza na projekcje na żywo filmów z programu jednego z najciekawszych światowych festiwali - Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie.

Festiwal odbywa się od 1972 roku i jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Europie. Rotterdam Live to międzynarodowe wydarzenie w ramach którego widzowie w różnych częściach Europy będą mogli obejrzeć wybrane premiery z programu 44.Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie. Po każdym z seansów odbędzie się transmisja na żywo ze spotkania z twórcami obecnymi na premierze w Rotterdamie, zaś widzowie będą mieli możliwość włączenia się do rozmowy za pomocą twittera.

W PROGRAMIE:

Erbarme Dich - Pasja według św Mateusza, projekcja 25 stycznia (niedziela), godz. 16.00

reż. Ramón Gieling; Holandia 2015, 90?; obsada: Peter Sellars, Simon Halsey, Emio Greco, Pieter Jan Leusink, Olga Zinovieva, Sytse Buwalda [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=k3GbW0R4Vbo[/youtube]

W swoim najnowszym filmie, Ramón Gieling przedstawia ludzi, dla których Pasja według Św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha okazała się objawieniem. Każdy z nich ma zupełnie inną przeszłość, która skłania go do osobistego związku z dziełem Bacha. Status społeczny czy narodowość nie mają znaczenia. Pasja wg Św. Mateusza oddziaływuje na wszystkich z taką samą siłą. Odgrywa decydującą rolę w ich stosunkach z bliskimi i w codziennej pracy. Wypowiedzi każdego z bohaterów przeplatają się z muzyką. Dokument w swojej oryginalnej formie pozwala nam zrozumieć fascynująca relację pomiędzy muzyką a ponadczasowością.

Speed Walking; projekcja 27 stycznia (wtorek), godz. 19.00

reż. Niels Arden Oplev; Dania 2014, 108'; obsada: Villads B?ye, Frederik Winther Rasmussen, Kraka Donslund Nielsen, Anders W. Berthelsen [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=h7G-gTpBPzc[/youtube]

13-letni Martin, niespodziewanie dowiaduje się o śmierci swojej matki. Dla jego bliskich to cios, po którym nie mogą się pozbierać. On sam, choć nie jest mu łatwo, próbuje żyć dalej. Mimo swojego młodego wieku bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się wokół niego i próbuje znów nadać sens codzienności. Jako najmłodszy wśród żałobników, zachowuje się najdojrzalej, starając nie dać sie wyprowadzić z równowagi emocjom. Odkrywa swoje pierwsze fascynację miłosne i poznaje świat dorosłych, dla których jest wsparciem. Tytułowy speed walking odnosi się nie tylko do dyscypliny sportwej, którą uprawia chłopiec. Jest on również alegorią do życia, przez które idąc, nie warto się zatrzymywać. Reżyser Niels Arden Oplev stworzył ciepły i pogodny film, w którym życie, mimo, że bywa nieprzewidywalnie smutne, wciąż pozostaje ciekawe i warte tego, aby je kontynuować.

Bilety w cenie 20 zł

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz