MIDWAY – prawdziwi bohaterowie

Wojenna sup­­erprodukcja mistrza wielkich filmowych widowisk Rolanda Emmericha.

Gwiazdorska obsada w opowieści o braterstwie, przyjaźni, a przede wszystkim odwadze dowódców i żołnierzy, którzy zatriumfowali nad potężnym przeciwnikiem.

Oto bohaterowie jednej z najważniejszych bitew w historii II Wojny Światowej, która zmieniła układ sił na Pacyfiku.

Richard Halsey „Dick” Best (Ed Skrein)

Jedną z kluczowych postaci bitwy o Midway, a tym samym „Midway” Rolanda Emmericha, był Dick Best, młody twardziel z New Jersey. Mimo że był gościem dość charakternym i brak mu było wyrozumiałości wobec ludzi, którzy nie akceptowali ryzyka z taką łatwością co on, Best był naturalnym przywódcą oraz wyśmienitym pilotem.

William „Bull” Halsey (Denis Quaid)

Admirał William „Bull” Halsey dowodził stacjonującym w Pearl Harbor U.S.S. Enterprise, a po druzgocącym ataku z nocy z 6 na 7 grudnia grudnia 1941 roku z przerażeniem obserwował, jak jego ukochana amerykańska flota zaczyna przegrywać wojnę na Pacyfiku ze znacznie liczniejszymi Japończykami. W filmie jest pewnym siebie, charyzmatycznym przywódcą, który nie boi się ryzykować, aby osiągnąć zamierzone cele, ale zawsze ponad wszystko stawia dobro służących pod nim ludzi.

Chester W. Nimitz (Woody Harrelson)

Po tragedii Pearl Harbor admirał Chester W. Nimitz został mianowany dowódcą amerykańskiej floty na Pacyfiku, co jeden z oficerów określił „najbardziej wymagającą posadą na świecie”. Wiedząc, że Stany Zjednoczone przystąpiły do wojny na dwóch frontach, europejskim oraz pacyficznym, Nimitz zdawał sobie sprawę z odpowiedzialności, którą na siebie przyjmuje.

Dlatego poprosił E. Laytona o pomoc w zdobywaniu informacji, by „przywalić Japończykom tak mocno, że to naprawdę poczują”.

Edwin Layton (Patrick Wilson)

Edwin Layton, komandor podporucznik marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, miał za zadanie analizować dane zbierane przez wywiad i wspomagać dowódców w układaniu strategii wojskowej. Pracował blisko z admirałem Nimitzem i jego grupą genialnych łamaczy szyfrów. To on odpowiadał za odkrycie planu japońskiej ofensywy na Midway.

Wade McClusky(Luke Evans)

Wade McClusky jest odważnym, znającym smak ryzyka oficerem w stopniu komandora podporucznika, który na pokładzie U.S.S. Enterprise dowodzi pilotami bombowców nurkujących. Jego zadaniem było przekazywanie lotnikom przed kolejnymi misjami danych o siłach japońskich.

Jimmy Doolittle (Aaron Eckhart)

Odważny, pomysłowy, uwielbiany przez ludzi, Doolittle był dowódcą eskadry bombowców. Admirał Halsey uznawał go za „prawdopodobnie najlepszego cholernego pilota świata”. W filmie Doolittle planuje straceńczą misję ataku lotniczego na Japonię, która ma zadać wrogowi cios tam, gdzie ten najmniej się tego spodziewa.

Bruno Gaido (Nick Jonas)

Bruno Gaido zajmował się na Pacyfiku łącznością radiową i był na tym obszarze naprawdę niezły, jednakże zapisał się złotymi zgłoskami w bitwie o Midway dzięki niezwykłemu aktowi odwagi, gdy zniszczył japoński samolot lecący prosto na jego statek.

„Midway” na ekrany kin wejdzie 8 listopada.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz