Michael Fassbender gra na gitarze, śpiewa i nosi sztuczną głowę. „Frank” od 11 lipca w kinach!

Michael Fassbender ? po wielkich kreacjach we ?Wstydzie?, ?Bękartach wojny?, czy ?Zniewolonym? ? po raz pierwszy występuje w komediowej roli, która udowadnia jego niebywały talent i wszechstronność. Tym razem wciela się w postać tytułowego Franka, charyzmatycznego lidera zespołu Soronprfbs, który w świecie muzycznej alternatywy nie ma sobie równych.

Jak to się stało, że tak rozpoznawalny aktor zgodził się zagrać w filmie, w którym jego twarz kryje się pod sztuczną głową ? nawet w scenie pod prysznicem? Fassbendera zachwycił scenariusz filmu ? autorstwa Jona Ronsona (Człowiek, który gapił się na kozy) i Petera Straughana (Szpieg) ? fikcyjna historia zainspirowana postacią Franka Sidebottoma, alter ego kultowego brytyjskiego muzyka oraz legendy sceny komediowej Chrisa Sieveya. ? Był tak zabawny, że czytając go głośno się śmiałem. To bardzo oryginalna historia, pełna komediowych elementów, ale jednocześnie mówiąca coś istotnego. W dodatku wyjątkowo odpowiadał mi ten rodzaj humoru: momentami absurdalny, slapstickowy, z gagami opartymi o ruch postaci. Bardzo chciałem zrobić coś takiego. Fassbender w filmie śpiewa, a także gra na gitarze i keybordzie. W wywiadach przyznaje, że swego czasu marzył o zostaniu gwiazdą rocka. Z planów nic nie wyszło, ale ekipa na planie ?Franka? była pod wrażeniem umiejętności aktora.

Posłuchaj utworu "I Love You All" z filmu "Frank", w wykonaniu Michaela Fassbendera, Carli Azar - perkusistki zespołu Jacka White'a - oraz Stephena Rennicksa, autora ścieżki dźwiękowej do wszystkich filmów Lenny'ego Abrahamsona.

https://soundcloud.com/frankfilm/frank-i-love-you-all

Poważnym wyzwaniem było stworzenie maski, pod którą przez większość czasu miał ukrywać się Frank. - Fakt, że mogłem przez większość czasu nosić sztuczną głowę był dla mnie bardzo kuszący ? mówi Fassbender. ? Na początku czułem się dość dziwnie, bo niewiele przez nią widziałem, ale kiedy się przyzwyczaiłem bardzo mi się to spodobało! To bardzo wyzwalające i daje specyficzne poczucie władzy i siły. Schowanie się za maską sprawia, że pojawiają się nowe możliwości bycia draniem ? śmieje się aktor. ? No i to również znaczyło, że nie muszę pojawiać się na planie wcześniej niż 5 minut przed zdjęciami. Żadnego make-upu, robienia fryzury, wkładałem tylko głowę i byłem gotowy do pracy!

Sprawa jednak była poważna, bo Fassbender musiał podejść do roli w zupełnie nowy sposób. - Nie mogłem posługiwać się mimiką, więc uznałem, że delikatne ruchy ciała muszą mi ją zastąpić ? wyjaśnia aktor. ? Normalnie Frank jest wycofany, jego ruchy ograniczone, ale kiedy występuje na scenie to władzę przejmuje alter ego i staje się on pewny siebie i niebezpieczny. Fassbender wkrótce jednak przyzwyczaił się do sztucznej głowy do tego stopnia, że stała się ona jego częścią.

Każdy chciałby bliżej poznać Franka, charyzmatycznego lidera zespołu Soronprfbs, jednak nie jest to takie proste. Frank chowa bowiem twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje - ani przed fanami, ani przed najbliższymi. Co chce ukryć ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze?Pewnego dnia Frank i jego zespół przyjeżdżają zagrać koncert w małym nadmorskim mieście, gdzie mieszka Jon (Domhall Gleeson). Trzydziestolatek ma śmiertelnie nudną pracę i wciąż mieszka z rodzicami, jednak nie pogodził się jeszcze z losem - w każdej wolnej chwili próbuje komponować piosenki i pielęgnuje marzenie o muzycznej karierze.

Szczęście uśmiecha się do niego w najmniej spodziewanym momencie, gdy na skutek przypadku Frank i jego szalona partnerka Clara (Maggie Gyllenhaal) proponują mu, by dołączył do ich zespołu. Warunek jest tylko jeden: Jon musi porzucić wszystko i zaszyć się z nimi na pustkowiu, by wspólnie nagrać najbardziej szalony i bezkompromisowy album w historii muzyki. Wygląda na to, że spełnienie marzeń chłopaka jest na wyciągnięcie ręki, ale nie przypuszcza on nawet jak ciężką walkę przyjdzie mu o nie stoczyć.

"Frank" w kinach od 11 lipca 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz