„Miasto bez Żydów” – film z muzyką na żywo i dyskusja w Kinie Praha!

17 lipca br. o godz.19.00 Stowarzyszenie ?Pracownia Etnograficzna? zaprasza do warszawskiego kina Praha na pokaz filmu niemego ?Miasto bez Żydów? (1924 r.), któremu będzie towarzyszyć muzyka na żywo w wykonaniu tria Andruszczenko/Wachowiak/Owczynnikow oraz debata dotycząca współczesnego antysemityzmu w Polsce. Bilety TYLKO 8 zł!

Film ?Miasto bez Żydów? ("Die Stadt ohne Juden") w reżyserii Hansa Karla Breslauer'a z 1924 roku, kręcony w nurcie ekspresjonizmu austriackiego, powstał na kanwie książki, o tym samym tytule z 1922 roku napisanej przez Hugo Bettauera,  dziennikarza, zamordowanego przez austriackich nacjonalistów w 1925 roku.

Warszawskiemu pokazowi będzie towarzyszyła muzyka improwizowana przez trio złożone z Oliwiera Andruszczenko, Mateusza Wachowiaka i Łukasza Owczynnikowa.

Wydarzenie zakończy dyskusja dotycząca współczesnego polskiego antysemityzmu. W debacie wezmą udział badacze i badaczki antysemityzmu oraz animatorzy działań edukacyjnych. Spotkanie poprowadzi Jarosław Ziółkowski (Magazyn ?Kontakt?).

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz