?Miasto 44? w TOP 3 największych historycznych przebojów dekady!

 

?Miasto 44?, największy hit w historii dystrybutora ? firmy Kino Świat, przekroczył w miniony weekend frekwencyjny próg ? 1 500 000 widzów! Imponujący wynik powstańczej superprodukcji czyni z obrazu Jana Komasy jeden z trzech największych (obok filmów ?Katyń? i ?1920 Bitwa Warszawska?) historycznych przebojów kinowych ostatniej dekady!

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=hGyjzYF4Tj0[/youtube]

Na przestrzeni ostatnich 10 lat tylko osiem polskich filmów przekroczyło pułap 1,5-milionowej frekwencji. Sztuka ta udawała się wyłącznie komediom romantycznym na czele z ?Listami do M? i ?Och Karol 2? oraz produkcjom historycznym. Należące do drugiej grupy ?Miasto 44? ? z wynikiem 1 505 000 widzów po piątym tygodniu wyświetlania ? dotarło do podium trójki największych historycznych hitów dekady. Obecnie zajmuje na nim trzecią lokatę, zaraz po ?1920 Bitwa Warszawska? (nieco ponad 1 520 000), a uzyskanie drugiego miejsca po ?Katyniu? jest już tylko kwestią najbliższych dni.

Uniwersalna opowieść o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego, jest największym przebojem w historii firmy Kino Świat. W drodze do tego osiągnięcia jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat pokonała wyniki poprzednich głośnych tytułów z oferty dystrybutora. Wśród nich znalazły się takie krajowe megahity dużego ekranu, jak: ?Jesteś Bogiem? (ponad 1,4 miliona widzów), ?Popiełuszko? (1,3 miliona widzów), nominowane do Oscara w ?W ciemności? (1,2 miliona), ?Śluby panieńskie? (1 milion) i ?Pod Mocnym Aniołem? (blisko 0,9 miliona widzów).

Od debiutu na ekranach film Jana Komasy może pochwalić się nie tylko fenomenalną frekwencją i dynamiką oglądalności, ale również ogromną popularnością w polskim internecie. Składają się na nią imponująca ilość odsłon, jaką klipy związane z filmem odnotowały w serwisie Youtube. Sam zwiastun już dawno przekroczył ponad 1 000 000 wyświetleń! Dochodzi do tego także systematyczny przyrost ?polubień? na oficjalnym fanpage?u na Facebooku (prawie 200 000 osób) oraz przybywająca z każdym tygodniem liczba nieoficjalnych fanowskich fanpage?y.

Ponadto ?Miasto 44? to wciąż najbardziej atrakcyjny tytuł dla polskiej publiczności szkolnej. Od pierwszego weekendu na ekranach film pozostaje pierwszym wyborem nauczycieli i uczniów, którzy ? za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej filmu ? toczą zmagania w wielkim konkursie edukacyjnym. Szczegółów na jego temat należy szukać pod adresem https://miasto44.pl/

?MIASTO 44? w kinach

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz