„Miasto 44” – pokaz specjalny oraz spotkanie z twórcami w kinie Atlantic

Kino Atlantic zaprasza na:

pokaz specjalny oraz spotkanie z twórcami

"Miasto 44"

wtorek 23 września godz. 17.45

Po pokazie odbędzie się dyskusja z twórcami, w której udział wezmą m. in.:

Jan Komasa - reżyser filmu Anna Próchniak - odtwórczyni roli Kamy Józef Pawłowski - odtwórca roli Stefana Marcin Mastalerz - autor powieści "Miasto 44" napisanej na podstawie scenariusza filmu

Dyskusję poprowadzi Artur Wolski (Kino Atlantic).

?Miasto 44? nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. ?Miasto 44? nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. To zostawiamy historykom. Nie szukamy spiżowych bohaterów. ?Miasto 44? nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce. ? Twórcy filmu ?Miasto 44?

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu powieści ?Miasto 44? napisanej na podstawie scenariusza filmu.* Program spotkania: 17:45 ? Powitanie gości 17:50 ? 20:05 ? Projekcja filmu 20:05 ? 20:45 Spotkanie z Twórcami Ceny biletów: 29 zł ? bilet normalny 23 zł ? bilet ulgowy (Karta Kinomana, Studenci, Seniorzy) Zakup oraz biletów w kasach kina oraz na stronie internetowej!

*O książce (Wydanie PWN):

Książka o ludziach, którzy młodość zostawili na barykadzie. Emocjonalna opowieść o wchodzeniu w dorosłość, pierwszych miłościach, rywalizacji, namiętności oraz młodzieńczych wygłupach. Książka świetnie oddaje filmową historię według scenariusza Jana Komasy. Przenosi czytelnika do Warszawy 1944 roku, miasta, które z dnia na dzień obraca się w gruzy. Młodzi walczą, kochają się, szybko poślubiają, bo za chwilę może już nie być nic. Jest tu i teraz, jest sprawa, jest bohaterstwo, jest poświęcenie, jest przyjaźń. Książka to wartka akcja, w której Stefan, Kama, Góral, Rogal, Beksa pod komendą charyzmatycznego Kobry jako żołnierze jednego z najdzielniejszych oddziałów powstańczych idą krwawym szlakiem bojowym ? od Woli, przez Starówkę i Śródmieście, po Czerniaków.

Książka to opowieść o powstańcach, nie ma tu patosu, nie ma tu historycznych ocen, za to są niespotykane emocje, wobec których żaden czytelnik nie pozostanie obojętny! Opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim. Przed wojną snują plany na przyszłość. Podczas wojny działają w konspiracji. Dla nich to nie tylko patriotyczny obowiązek, lecz także młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, wygłupiają. Nie wiedzą jeszcze, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą też, że historia ma wobec nich własne plany...

Połączeni przyjaźnią bohaterowie tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia i bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady, wreszcie zbrodni. Uczą się miłości i poznają, czym jest nienawiść. Otrzymują od historii krwawą i brutalną lekcję dojrzewania.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz