The Metropolitan Opera i Teatr Bolszoj na ekranie kina Muranów!

W sierpniu i wrześniu, warszawskie kino Muranów zaprezentuje najwspanialsze opery nowojorskiej sceny The Metropolitan Opera oraz przedstawienie baletowe Teatru Bolszoj. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć wybitne występy m.in. ?Spartakusa?, ?Rigoletto?, ?Romeo i Julia?.

?Eugeniusz Oniegin? Piotra Czajkowskiego, z udziałem dyrygenta Velerego Gergieva rozpocznie serię pokazów retransmisji widowisk z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Spektakle najlepszej na świecie sceny operowej to wydarzenia nieprzeciętne, zarówno pod względem aktorskim i wokalnym. Od niemal 130 lat sala MET, każdego wieczoru wypełnia się prawie 4 tys. gośćmi z całego świata. Dzięki retransmisjom, polska publiczność ma okazję dołączyć do widowni najlepszych oper na świecie. W ramach pokazów odbędą się prezentacje: ?Eugeniusza Oniegina? Piotra Czajkowskiego pod batutą Velerego Gergieva, z udziałem polskich artystów ? Mariusza Kwietnia i Piotra Beczały (17.08.), ?Rigoletto? Giuseppe Verdiego, w reżyserii nagradzanego Michele Mariottiego (31.08.), ?Otello? Giseppe Verdiego, które zachwyciło krytyków i publiczność, z gwiazdorską obsadą (14.09.) oraz ?Romeo i Julia? na podstawie dramatu Szekspira, pod batutą wybitnego Plácido Domingo (28.09.).

Wzorem MET poszedł najwspanialszy zespół baletowy na świecie ? Teatr Bolszoj również postanowił prezentować swoje przedstawienia w formie transmisji na żywo. Warszawska widownia będzie miała więc okazję obejrzeć wybitne spektakle z choreografią Jurija Grigorowicza, wieloletniego dyrektora artystycznego zespołu baletowego Bolszoj. 24 sierpnia na ekranach kina Muranów zaprezentowany zostanie ?Spartakus?.

?Spartakus? - balet opowiadający o powstaniu gladiatorów w starożytnym Rzymie i o ich walce o wolność. To monumentalny obraz o wieloplanowej akcji, wątkach tragicznych i lirycznych, pełen ostrych cięć dramatycznych z muzyką Arama Chaczaturiana. Historia moskiewskiego baletu sięga czasów carskiej Rosji (1776). W XX wieku zespół wypracował swój własny, niepowtarzalny styl. Balet Teatru Bolszoj przygotowuje przedstawienia, które wciąż są niedoścignionym wzorem dla innych zespołów baletowych, nawet tych zaliczających się do najwybitniejszych na świecie.

PROGRAM:

17.08. Eugeniusz Oniegin - Piotr Czajkowski (The Metropolitan Opera -retransmisja)

24.08. Spartakus (Teatr Bolszoj - retransmisja)

31.08. Rigoletto - Giuseppe Verdi (The Metropolitan Opera - retransmisja)

14.09. Otello - Giuseppe Verdi (The Metropolitan Opera - retransmisja)

28.09. Romeo i Julia - Charles-François Gounod (The Metropolitan Opera - retransmisja)

Ceny biletów: 60 zł ulgowy | 70 zł normalny

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz