The Metropolitan Opera na ekranie kina Muranów – retransmisja ?Rigoletto? Verdiego już 31 sierpnia

?Rigoletto? w reżyserii Michaela Mayera (zdobywcy nagrody Tony) to przeniesienie klasycznej wersji opery z XVI-wiecznych Włoch do Las Vegas lat sześćdziesiątych. W rolę księcia Mantui wcielił się polski tenor Piotr Beczała, któremu zemstę za pohańbienie córki przysięga Rigoletto, tytułowy garbaty błazen. ?Próbowałem wyobrazić sobie współczesną wersję dekadencji panującej w pałacu księcia, gdzie goście przybywają w pogoni za władzą, bogactwem i pięknem? ? wyznaje Mayer. ?Przyszło mi na myśl Las Vegas z lat sześćdziesiątych, świat w którym pozornie nieszkodliwe żarty mogą prowadzić do tragedii, co stanowi przecież sedno Rigoletta.?

Orkiestrą kieruje wschodząca gwiazda dyrygentury, Włoch Michele Mariotti.

Rigoletto ? Giuseppe Verdi dyrygent: Michele Mariotti; reżyseria: Michael Mayer; scenografia: Christine Jones; kostiumy: Susan Hilferty; choreografia: Steven Hoggett obsada: Diana Damrau (Gilda), Oksana Volkova (Maddalena), Piotr Beczala (Duke of Mantua), Željko Lučić (Rigoletto), Štefan Kocán (Sparafucile)

Czas trwania około 180 minut, w przerwie zapraszamy na lampkę wina.

Nowojorskie spektakle z Metropolitan Opera to niezwykłe, niepowtarzalne wydarzenia artystycznie, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Od 129 lat nowojorska Met z sezonu na sezon bije wyznaczane przez siebie rekordy popularności. Każdego wieczoru sala gromadzi 3800 gości z całego świata. Każda premiera staje się nową kartą w historii opery.

Ceny biletów: 60 zł ulgowy, 70 zł normalny

PROGRAM RETRANSMISJI:

31.08. Rigoletto ? Giuseppe Verdi

14.09. Otello ? Giuseppe Verdi

28.09. Romeo i Julia ? Charles-François Gounod

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz