THE METROPOLITAN OPERA: Live in HD ?Rycerskość wieśniacza i Pajace? w Kinie Praha!

Zapraszamy na transmisje spektakli operowych z cyklu ?The Metropolitan Opera: Live in HD 2014/2015? w Kinie Praha. 25. kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się transmisja na żywo spektakli operowych ?Rycerskość wieśniacza? oraz ?Pajace? Pietro Mascagniego i Ruggiero Leoncavallego.

W sobotę, 25. kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się transmisja na żywo spektakli operowych ?Rycerskość wieśniacza? oraz ?Pajace??. Wystąpią wybitni soliści operowi: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, Željko Lučić, Patricia Racette, Marcelo Álvarez, George Gagnidze, Lucas Meachem.

Dwa dramaty miłosne od lat połączone w operowym uścisku. Tradycyjnie wystawiane razem dwie krótkie opery skupiają się na ekstremalnych uczuciach i czynach, jakie czasem zdarzają się nawet w naspokojniejszych miasteczkach. W ?Rycerskości wieśniaczej? powodowany zazdrością o żonę Alfo zabija Turridu. W ?Pajacach? wędrowny komediant Canio z tego samego powodu uśmierca swoją żonę Neddę. Takie obraazki z prawdziwego życia były tematem dla werystów, twórców pragnących sportretować zwykłe życie, odrzucających, jako bohaterów królów, herosów i arystokratów (pierwszą werystyczną próbą była ?Carmen? Bizeta). Reżyser umieszcza oba dzieła w scenerii jednej sycylijskiej wsi, ale w różnych czasach. Marcelo Álvarez mierzy się jednego wieczoru z dwiema trudnymi partiami tenorowymi.

Wieczór trwa około 3 godzin i 30 minut (w tym 1 przerwa).

The Metropolitan Opera należy do ścisłej czołówki najlepszych teatrów świata. The Metropolitan Opera zainaugurowała swoją działalność w roku 1883 ?Faustem? Charles?a Gounoda. Jej siłą są przede wszystkim wspaniałe głosy. Od ponad stu lat nie było prawdziwie wielkiej śpiewaczki czy śpiewaka, którzy nie pragnęliby wystąpić na scenie Met. Teatr ma w swoim repertuarze kilkadziesiąt tytułów ? od klasyki po dzieła współczesne. Gra blisko 300 monumentalnych spektakli w roku.

Zapraszamy na ?The Metropolitan Opera: Live in HD 2014/2015? w Kinie Praha!

Cena biletu na transmisje ? 100 zł Karnet (10 transmisji) ? 550 zł Karnet (7 transmisji) ? 65 zł za każdą transmisję Karnet (5 transmisji) ? 75 zł za każdą transmisję

Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

PROGRAM?THE METROPOLITAN OPERA: Live in HD? 2014/2015w Kinie Praha:

RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA I PAJACE 25 kwietnia 2015, sobota, 18:00 Pietro Mascagni: Rycerskość Wieśniacza Ruggiero Leoncavallo: Pajace

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz