The Metropolitan Opera: Live in HD” letnie retransmisje w Kinie Praha – „Romeo i Julia”

Zapraszamy na retransmisje spektakli operowych z cyklu ?The Metropolitan Opera: Live in HD? w Kinie Praha. 21. sierpnia o godz. 18:30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego ?Romeo i Julia? z jednego z najsłynniejszych operowych teatrów świata.

W czwartek, 21. sierpnia o godz.18:30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego ?Romeo i Julia?. Najsłynniejsza historia miłosna świata w operowej wersji i gwiazdorskiej obsadzie. W parę zakochanych wcielili się Anna Netrebko i Roberto Alagna.

Najsłynniejsza historia miłosna świata w operowej wersji. Choć dzieło Gounoda dość daleko odbiega w swojej treści od tragedii Shakespeare?a, to bezsprzecznie zasługuje na uwagę, bo pełne jest pięknej, lirycznej muzyki. Akcja została ograniczona do minimum; libreciści skupili się na wewnętrznych przeżyciach tytułowych bohaterów. ?Romeo i Julia? Gounoda to właściwie ciąg duetów miłosnych, pełnych subtelności i melodyjności. W parę zakochanych wcielili się Anna Netrebko i Roberto Alagna. Przedstawieniem wyreżyserowanym przez Guya Joostena zadyrygował legendarny śpiewak Plácido Domingo. Spektakl ten nie był w Polsce transmitowany, ponieważ nasz kraj dołączył do projektu ?The Met: Live in HD? dopiero w 2008 roku.

?The Metropolitan Opera: Live in HD? to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Każdy widz będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu i znajdzie się w gronie tysięcy widzów, oglądających w tym samym momencie to samo przedstawienie na całym świecie.

Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu i realizatorami spektaklu. Publiczność serii HD live otrzymuje więc bezprecedensowe spojrzenie na to, jak wygląda inscenizacja opery w jednym z największych światowych domów operowych.

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie ? mimo sześciogodzinnej różnicy czasu ? przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy. Oprócz transmisji na żywo w Kinie Praha odbędą się również retransmisje wybranych inscenizacji.

The Metropolitan Opera należy do ścisłej czołówki najlepszych teatrów świata. The Metropolitan Opera zainaugurowała swoją działalność w roku 1883 ?Faustem? Charles?a Gounoda. Jej siłą są przede wszystkim wspaniałe głosy. Od ponad stu lat nie było prawdziwie wielkiej śpiewaczki czy śpiewaka, którzy nie pragnęliby wystąpić na scenie Met. Teatr ma w swoim repertuarze kilkadziesiąt tytułów ? od klasyki po dzieła współczesne. Gra blisko 300 monumentalnych spektakli w roku.

Zapraszamy na ?The Metropolitan Opera: Live in HD? w Kinie Praha!

Cena biletu na retransmisje ? 70 zł Cena biletu ulgowego ? 65 zł Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów. PROGRAM: ?The Metropolitan Opera: Live in HD ? letnie retransmisje? w Kinie Praha 21 sierpnia 2014, czwartek, godz.18.30 ROMEO I JULIA Charles Gounod 4 września 2014, czwartek, godz.18.30 DZIEWCZYNA Z DZIKIEGO ZACHODU Giacomo Puccini Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz