?Metallica Through the Never?: napędzane drapieżną muzyką, widowisko filmowe w 3D

Już w końcu września (27.09) fani zespołu Metallica oraz wielbiciele wielkich widowisk w 3D będą mieli szansę obejrzeć film w reż. Nimróda Antala ?Metallica Through the Never?. Twórca ?Kontrolerów? (2003) przenosi nas tym razem do ogarniętej zamieszkami, mrocznej metropolii, która staje się scenerią filmowej fabuły oraz kontrapunktem dla zrealizowanego z nieprawdopodobnym rozmachem koncertu zespołu. Członkowie grupy, James Hetfield (wokal prowadzący, gitara), Lars Ulrich (perkusja), Kirk Hammett (gitara, wokal wspierający) i Robert Trujillo (gitara basowa, wokal wspierający) marzyli o projekcie większym niż wszystko, co do tej pory zrobili. ? Chcieliśmy czegoś nowego i świeżego ? mówił Ulrich. Hetfield zaś dodawał: ? Zwykle jedziesz w trasę z widowiskiem, które jest coraz lepsze i lepsze i na końcu je filmujesz. Pomyśleliśmy: czemu tym razem nie zrobić tego inaczej? Zespół potrzebował jednak partnera, który pomógłby wcielić nowatorskie pomysły grupy w życie. ? Nie mieliśmy wówczas nawet scenariusza. Większość ludzi, którym opowiadałem o naszej wizji, patrzyła na mnie, jakbym spadł z księżyca ? relacjonował Ulrich. Producentka Charlotte Huggins, specjalistka od ekstrawaganckich widowisk w 3D, mówiła: ? Naszym zadaniem nie było zrobienie dobrego filmu. To miał być niewiarygodnie dobry film! Nimród ma w sobie to coś, czego szukaliśmy ? świetnie wykonana praca to dla niego zbyt mało. On idzie o krok dalej. Antal i Metallica od początku doskonale się porozumieli. ? Nimród ma w oczach szaleństwo ? od razu złapał, o co nam chodzi ? wspominał Ulrich. ? Sposób, w jaki mówił o wpływie Metalliki na jego życie w czasach, gdy dorastał na Węgrzech, przekonał nas, że jest wystarczająco zwariowany, by rzucić się w tę przygodę razem z nami. To on wymyślił naszą filmową metropolię. I tę wędrówkę jak z sennego koszmaru.

Podczas widowiskowego koncertu grupy Metallica, młody członek ekipy koncertowej Trip (Dane DeHaan), dostaje zlecenie odebrania niezwykle ważnej przesyłki. Rutynowe z pozoru zadanie przeradza się w groźną, surrealistyczną odyseję, którą muzycznie ilustruje Metallica, wykonując na żywo swoje ikoniczne utwory. Zdeterminowany, by dostarczyć przesyłkę Metallice, zdany wyłącznie na siebie Trip pokonuje niebezpieczne ulice miasta.

?Metallica Through the Never? w kinach IMAX na pokazach przedpremierowych od 27 września!

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://www.youtube.com/watch?v=-lCYpM2PRYM&list=PLSprI1te_OKbsdjDHoOSI0IizSDAM01QJ[/youtube]

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz