Mel Gibson znalazł swoją pasję

Mel Gibson od ?Apocalypto? nie stał za kamerą. ?Przełęczą ocalonych? pokazywaną na MFF w Wenecji a wchodzącą do polskich kin 4 listopada udowodnił, że mimo długiej przerwy reżyserskiej doskonale wie, jak robić przejmujące kino.

Przełęcz ocalonych

Gibson sięgnął po autentyczną historię człowieka, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej mimo, iż odmówił noszenia broni.

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicz­nym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać osta­teczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawa­ną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskar­żany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się le­genda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość?

Powrót Gibsona to gwałtowny dramat o pacyfizmie, który z wielką gracją pokazuje horror wojny. Hollywood Reporter Film zanurza cię w brutalnym szaleństwie wojny, zapuszcza korzenie w dramacie niezłomnego człowieka, który walcząc na froncie nie chce mieć nic wspólnego z wojną. Variety Można mówić o Gibsonie wiele niepochlebnych rzeczy, ale ?Przełęczą ocalonych? udowadnia, że potrafi zrobić coś naprawdę dobrego. Guardian

?Przełęcz ocalonych? w kinach od 4 listopada

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz