?Medea? z Helen McCrory w roli tytułowej z National Theatre Live po raz pierwszy w Multikinie!

Multikino i British Council w ramach cyklu teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają na spektakl ?Medea?. Sztukę będzie można zobaczyć 28 października w 14 kinach sieci Multikino. W roli tytułowej zobaczymy Helen McCrory (?Wywiad z wampirem?, ?Harry Potter?, ?Skyfall?).

W nowej wersji Bena Powera, tytułową rolę wstrząsającej tragedii Eurypidesa reżyserka Carrie Cracknell powierza Helen McCrory, brytyjskiej aktorce znanej z filmów takich jak ?Harry Potter?, ?Skyfall? czy ?Wywiad z wampirem?. Autorami muzyki do spektaklu są Will Gregory i Alison Goldfrapp z zespołu Goldfrapp.

Medea to żona i matka. Z miłości do Jazona porzuca rodzinne strony, ojca i popełnia pierwszą zbrodnię, by pomóc ukochanemu w ucieczce. Na wygnaniu, wśród obcych, rodzi mu dwóch synów. Kiedy jednak Jazon porzuca rodzinę na rzecz nowego życia, kobieta zostaje skazana na banicję i odseparowanie od własnych dzieci. Zrozpaczona błaga o jeszcze jeden dzień łaski, o kilka ostatnich godzin spędzonych z potomstwem. W zranionym sercu lęgną się potworne myśli. Rozum zasypia, budzą się demony. Czasu jest dość. Wystarczająco dużo, by zniszczyć wszystko, co najdroższe sercu.

Spektakl zobaczymy po raz pierwszy na wielkim ekranie 28 października o godzinie 19:00 w 14 kinach sieci Multikino: Gdańsk,Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami. Przedstawienie dla widzów od lat 15.

Autor: Eurypides Układ i opracowanie tekstu: Ben Power Reżyseria: Carrie Cracknell W roli tytułowej: Helen McCrory [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=YU1qOn3TfBo[/youtube] [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=ylu0puuN1g4[/youtube] czas trwania: ok. 90 min. + ok. 20 min. materiałów dodatkowych (wywiady, reportaże).

Bilety ? Uwaga! Nowe, niższe ceny biletów.

35 zł ? normalny 33 zł ? normalny dla 4 lub 5 osób w kasie kina 31 zł ? normalny dla 6 lub więcej osób w kasie kina 30 zł ? ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) 28 zł ? ulgowy dla 4 lub 5 osób w kasie kina 26 zł ? ulgowy dla 6 lub więcej osób w kasie kina 25 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz