Matuszyński dla HBO już we wrześniu

Już 29 września stacja HBO zaprezentuje film dokumentalny Deep Love. Za kamerą stanął Jan P. Matuszyński, autor takich nagradzanych obrazów jak Myjnia, Wiem kto to zrobił czy Offline.

Deep Love to film o pasji większej niż strach i determinacji, aby ją realizować, która pomaga ponownie wrócić do życia. Bohaterem filmu jest 58-letni mężczyzna, zapalony nurek z wybitnymi osiągnięciami, bardzo aktywny życiowo, który doznaje udaru, w wyniku którego jest sparaliżowany i nie może mówić.  Dzięki rehabilitacji i pomocy partnerki zaczyna się poruszać i coraz sprawniej funkcjonować.  Tym, co go nakręca i motywuje do dalszej walki jest wielkie marzenie - chciałby ponownie nurkować głęboko, choć jest to poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia.  Lekarze nie wyrażają zgody na takie szaleństwo, wiedzą, że z takiej dalekiej podróży może już nie wrócić. Jego partnerka każdego dnia toczy walkę z jego ograniczeniami, z oddaniem i cierpliwością pomaga na nowo odnaleźć się w świecie, ale  też nie chce go stracić i łatwo godzić się na jego coraz bardziej ryzykowne pragnienia. Z drugiej strony widzi jak wielką siłę daje mu kontakt z wodą i pasja nurkowania, która mimo ciężkiej choroby nadal w nim żyje i co ważniejsze, przywraca go do życia. Udaje mu się zanurkować na głębokość 62 metrów w niebezpiecznym Blue Hole w Dahab, co jest wyczynem na skalę światową.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://www.youtube.com/watch?v=H75v9RFPMgM[/youtube] Harmonogram emisji: 29 września, godzina 22.05 - HBO 2 października, godzina 22.00 - HBO2 5 października, godzina 01.00 - HBO2 8 października, godzina 13.35 - HBO Źródło: informacja prasowa

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz