Marta Nieradkiewicz, Anna Radwan, Alicja Dąbrowska i Witold Dębicki w polskim serialu produkcji HBO „Pakt”

Marta Nieradkiewicz występuje w roli Weroniki - analityczki w Centralnym Biurze Śledczym Policji, a jednocześnie przyjaciółki głównego bohatera Piotra (Marcin Dorociński). Weronika rozpracowuje sprawę podejrzanych przepływów pieniężnych w fundacji firmy Hydro ? śledztwo dziennikarskie w tej kwestii prowadzi również Piotr. Szefową Weroniki jest Elżbieta (Anna Radwan), naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej.

Witold Dębicki kreuje postać Andrzeja, charyzmatycznego szefa działu krajowego opiniotwórczego dziennika Kurier, w którym pracuje również główny bohater serialu Piotr. W zespole Andrzeja pracuje Monika (w tej roli Alicja Dąbrowska), młoda ambitna dziennikarka, skłonna wiele poświęcić, by zdobyć ważne informacje.

Wątek mediów jest dla fabuły ?PAKTU? niezmiernie ważny. W redakcji podejmowane są kluczowe decyzje o publikacji ustaleń z dziennikarskich śledztw, często pod presją czasu i w konkurencji z innymi mediami. To tu dochodzi do konfliktów między żyjącymi w napięciu bohaterami.  Chcieliśmy pokazać, jak różnice pokoleniowe przyczyniają się do powstawania konfliktów, jak zderzają się światopoglądy i jak trudno jest ocenić, kto ma rację - mówi Izabela Łopuch, szefowa produkcji HBO Polska. Mamy nadzieję, że serial pobudzi również do dyskusji o ewoluującej wraz ze zmianami społecznymi roli mediów opiniotwórczych i etyce zawodu dziennikarza.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=fOMt1Y9d4Zk[/youtube]

Serial PAKT to sześcioodcinkowy thriller sensacyjny rozgrywający się w realiach współczesnej Polski. W serialu występują również, obok Marcina Dorocińskiego, Magdalena Cielecka, Edward Linde Lubaszenko i Marcin Wojciechowski. Reżyserem serialu jest Marek Lechki (Erratum, Bez tajemnic), a operatorem Paweł Flis. Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark Anna Kępińska i Maciej Kubicki.

Zdjęcia do serialu powstają głównie w Warszawie. Premiera w HBO planowana jest na jesień tego roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz