„Marsjanin” Ridleya Scotta podbija kina z małą pomocą Polaków

Widowiskowa opowieść science-fiction z Mattem Damonem w roli kosmonauty walczącym o przetrwanie na Marsie zarobiła na całym świecie już ponad 100 milionów dolarów. ?Marsjanin?, który 2 października trafił do kin był najchętniej oglądanym tytułem minionego weekendu w Stanach Zjednoczonych. Promocję filmu wspierała seria nietypowych zwiastunów zrealizowanych na zlecenie Ridleya Scotta. Jeden z nich ?Ares: Our Greatest Adventure? zrealizowało polskie studio Juice.

Pracowaliśmy nad tym materiałem przez dwa miesiące. Poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko, gdyż musieliśmy przygotować film, który nie tylko będzie realistyczny ale również dorówna jakością ujęciom z samego filmu ? mówi Natalia Lasota, producentka ze studia Juice. ? Cieszymy się bardzo, że film wzbudza tak duże zainteresowanie.

Pomysł był prosty: premierę ?Marsjanina? poprzedziły pojawiające się w internecie zapowiedzi sugerujące, że misja Ares 3 na Marsa odbędzie się naprawdę. Producenci filmu stopniowo budowali napięcie. Na początku września do sieci trafił materiał zrealizowany w studiu ?Juice? i stylizowany na cieszący się popularnością w Stanach Zjednoczonych serial popularno-naukowy ?Kosmos?. Jego gospodarzem jest amerykańska gwiazda astrofizyki Neil DeGrasse Tyson. Studio Juice stworzyło miniodcinek programu, w którym prowadzący opowiada o niebezpieczeństwach i potencjalnych zyskach misji statku Hermes na Marsa. W sumie nad zwiastunem ?Ares: Our Greatest Adventure? pracował blisko 10-osobowy zespół Juice?a.

Michał Misińki - reżyser, dyrektor artystyczny i designer. Od 2007 roku związany z firmą Juice. Jako dyrektor artystyczny pracował przy oficjalnym spocie BBC przygotowanym z okazji Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 r. nagrodzonym BAFTA. W portfolio ma również realizację zwiastunu do serialu ?Wikingowie? oraz reżyserię filmu otwierającego festiwal dla pełnych pasji, młodych producentów i animatorów ?Trojan Horse was a Unicorn? w Portugalii.

Natalia Lasota ? producentka i post producentka związana z firmą Juice od 2014 r. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła jako kierownik produkcji w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Przez lata realizowała projekty fabularne, reklamowe oraz non profit w Polsce, Francji oraz Indiach. W 2015 r. miała przyjemność realizować film otwierający portugalski festiwal ?Trojan Horse was a Unicorn?.

Jakub Knapik ? VFX / CG Supervisor (realizator efektów wizualnych) z ponad dziesięcioletnim stażem. Wcześniej związany z Platige Image, zrealizował wiele imponujących projektów reklamowych i fabularnych. Na liście znajdują się m.in. filmy: ?Katyń?, ?Melancholia?, ?Antychryst?, ?Essential Killing? czy ?Hiszpanka?. W 2014 roku został nominowany do prestiżowej nagrody Visual Effects Society Awards za film ?Ambition?. W zespole Juice pracował m.in. przy filmie inagurującym festiwal ?Trojan Horse was a Unicorn? w Portugalii .

Juice to studio produkcyjne i postprodukcyjne zajmujące się animacją, designem i produkcją filmów fabularnych, reklam oraz projektów niekomercyjnych.Powstało w 2006 roku i dziś ma swoje siedziby w Warszawie, Wrocławiu, Hamburgu i Tokio. Zrealizowany przez nich na zamówienie BBC spot promujący Igrzyska Olimpijskie został nagrodzony prestiżową BAFTĄ. Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz