Markowska, Olbrychski, Szapołowska i Simlat w najlepszym debiucie roku – „Piąte: nie odchodź”

13 marca na ekrany polskich kin trafi ?Piąte: nie odchodź? w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. Film został uhonorowany nagrodą im. Janusz Morgensterna dla najlepszego debiutu 2014 roku. W obsadzie: wybitnie uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski oraz debiutująca na ekranie piosenkarka Patrycja Markowska. Prezentujemy oficjalny zestaw zdjęć z filmu ?Piąte: nie odchodź?.

Katarzyna Jungowska, córka popularnej aktorki ? Grażyny Szapołowskiej, ma już na koncie pierwsze kroki w świecie filmu. W 2011 roku wyreżyserowała krótkometrażowy ?Popatrz na mnie?, w którym zagrali Maciej Stuhr, Izabela Kuna i Ewa Szykulska. Film pokazywany był w Konkursie Młodego Kina na festiwalu filmowym w Gdyni, otrzymał też nominację do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za najlepsze zdjęcia. ?Piąte: nie odchodź? to druga produkcja w karierze Katarzyny Jungowskiej, zarazem jej pełnometrażowy debiut. W rolach głównych zobaczymy Łukasza Simlata ? pamiętanego z głośnego ?Wymyku?, czy mocnego serialu Xawerego Żuławskiego ?Krew z krwi?, legendy polskiego kina - Grażynę Szapołowską i Daniela Olbrychskiego oraz utalentowaną Michalinę Olszańską, którą w ostatnim roku widzowie mogli zobaczyć w takich spektakularnych produkcjach jak ?Miasto 44? czy ?Jack Strong?. W obsadzie znalazła się też debiutującą w aktorskiej roli piosenkarka Patrycja Markowska. ?Piąte: nie odchodź? dostrzegli już znawcy kina. Obraz wyróżniony został ?Perspektywą? ? nagrodą im. Janusza Morgensterna przyznawaną za najbardziej obiecujący debiut reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość. W kapitule decydującej o przyznaniu tego wyróżnienia zasiadali m.in. Michał Kwieciński, Juliusz Machulski i Grażyna Torbicka. Debiutancki film Katarzyny Jungowskiej opowiada o relacjach ojca i córki, które dalekie są od ideału. Pewnego dnia młoda dziewczyna poznaje tajemniczego mężczyznę. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że nieznajomy może być jej Aniołem Stróżem.

?Piąte: nie odchodź? w kinach od 13 marca

NAJLEPSZY DEBIUT ROKU!

Debiutancki film Katarzyny Jungowskiej, uhonorowany prestiżową Nagrodą Perspektywa im. Janusza Morgensterna. W rolach głównych: Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski i niezwykle uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, która zagrała w filmach ?Jack Strong? i ?Miasto 44?. ?Piąte: nie odchodź? to również debiut aktorski piosenkarki Patrycji Markowskiej. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Śliskowski (?Mój rower?, ?Generał Nil?, ?80 milionów?) a oprawą muzyczną zajął się Paweł Mykietyn (?33 sceny z życia?, ?Essential Killing?, ?Tatarak?, ?Wałęsa. Człowiek z nadziei?). Stylizacje aktorów zaprojektował Maciej Zień. Film ze specjalnym udziałem profesjonalnych tancerzy Opery Narodowej w Warszawie.

Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie  na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje żyją obok siebie i nie potrafią nawiązać głębokiego kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz