Mark Ronson, producent albumu „Back to Black” Amy Winehouse, w ten weekend w Warszawie jako gwiazda Orange Warsaw Festival

Mark Ronson w sobotę w Warszawie! Producent albumu "Back to Black" Amy Winehouse gwiazdą Orange Warsaw Festival

Angielski muzyk i wokalista, autor tanecznych przebojów ("Uptown Funk"), laureat nagród Grammy, producent płyt Amy Winehouse, Adele i Lany del Ray, DJ nowojorskiej sceny klubowej - Mark Ronson wystąpi w sobotę, 13 czerwca, na Służewcu w ramach Orange Warsaw Festival na głównej scenie imprezy.

Zaczynał swoją karierę jako DJ w nowojorskich klubach. Komercyjny sukces przyniósł mu jego drugi solowy album, wydany w 2007 roku "Version", za który otrzymał BRIT Award 2008 dla Najlepszego Brytyjskiego Artysty Solowego. Na płycie pojawiła się gościnnie m.in. Amy Winehouse, która użyczyła swojego wokalu w piosence "Valerie". Utwór otrzymał nominację do BRIT Award 2008 w kategorii Najlepszego Singla.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=zuG_zJgq_bs[/youtube]

Cała jego kariera była bogata w kolaboracje, czy to na jego solowych płytach, czy też jako producenta. Współpracował z całą listą gwiazd: Adele, Robbiem Williamsem, Paulem MCartneyem, Jackiem Whitem, Kaiser Chiefs, Lilly Allen, Kasabian, Laną del Rey, Christiną Aguilerą. Jego największym sukcesem producenckim była jedna z najważniejszych płyt XXI wieku - "Back to Black" Amy Winehouse. Ronson otrzymał za ten album trzy nagrody Grammy 2008: dla Najlepszego Producenta, Najlepszej Płyty i Najlepszej Płyty Popowej. Sama Amy Winehouse dostała za ten album jeszcze 4 statuetki, w tym dla Najlepszego Nowego Artysty.

Największym solowym sukcesem Ronsona jest jego najnowszy, wydany w 2015 roku, album "Uptown Funk", z tytułowym utworem, za który otrzymał BRIT Award 2015 dla Najlepszego Singla.

Film "Amy" o Amy Winehouse, w którym pojawia się również Mark Ronson, trafi do polskich kin 7 sierpnia.

Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy ? błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano.

Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

?Amy? to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.

Amy Winehouse ? z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

"Amy" w kinach od 7 sierpnia 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz