„Marina Abramović: artystka obecna” 10 marca, godz.16:00

Marina Abramović
Marina Abramović, wybitna artystka, ikona performansu i niezwykła postać świata sztuki współczesnej już 8 marca otworzy w CSW w Toruniu swoją przekrojową wystawę DO CZYSTA / THE CLEANER.

10 marca, o godz. 16:00 w kinie Muranów przypomnimy dokument Matthew Akersa, Jeffa Dupre
„Marina Abramović: artystka obecna”

Film pokazuje życie i twórczość artystki przez pryzmat akcji artystycznej, która odbyła się w nowojorskim Museum of Modern Art w 2010 roku. Przez trzy miesiące, na kilka godzin dziennie Abramović siadała bez ruchu na krześle w galeryjnej sali. Przysiadali się do niej zwiedzający. W wyniku swoistej, pozbawionej słów psychoterapii pomiędzy artystką a widzami tworzyły się spontaniczne relacje, które udzielają się także widzom oglądającym filmowy zapis tego wydarzenia.

WYSTAWA / MARINA ABRAMOVIĆ. DO CZYSTA / THE CLEANER – WYSTAWA RETROSPEKTYWNA
Kiedy: 8.03–11.08.2019
Gdzie: CSW Toruń
Wernisaż wystawy: 8 marca 2019 (piątek), godz. 18.00
Kuratorzy: Lena Essling (Moderna Museet, Sztokholm), Tine Colstrup (Louisiana Museum of Modern Art, Humlebæk), Susanne Kleine (Bundeskunsthalle, Bonn), Wacław Kuczma (Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu)

DO CZYSTA to wyjątkowa, przekrojowa wystawa poświęcona twórczości Mariny Abramović – działającej od około pięciu dekad wybitnej artystki, ikony performansu i niezwykłej postaci świata sztuki współczesnej.Wystawa zorganizowana w CSW w Toruniu będzie odsłoną największej w Europie retrospektywy Mariny Abramović, zrealizowanej wspólnie z Moderna Museet w Sztokholmie, we współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej Louisiana w Humlebæk i Bundeskunsthalle w Bonn.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz