Marcowe premiery VOD od Kino Świat: „Boże Ciało”, „Obywatel Jones”, „Złe miejsce” i „Salma w krainie dusz”

Nominowane do Oscara „Boże Ciało” Jana Komasy, nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni „Obywatel Jones” Agnieszki Holland, nowy horror twórców „Piły” – „Złe miejsce” i pełna czarów animacja „Salma w krainie dusz”

Zapraszamy do pełnego programu marcowych premier VOD dystrybutora Kino Świat.

„BOŻE CIAŁO” (16.03)

Zwiastun: https://youtu.be/Y22lmaNA_Aw

Boże Ciało © fot. Andrzej Wencel, prod. Aurum Film, dystr. Kino Świat 2020

Nominowane do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy, najnowsze dzieło Jana Komasy – twórcy hitów „Miasto 44” i „Sala samobójców”. Zdobywca dziesięciu prestiżowych nagród 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – laureat Kryształowej Gwiazdy Elle – Bartosz Bielenia („Na granicy”). Pozostałą część obsady dopełniają utalentowani aktorzy młodego pokolenia – Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”) i Tomasz Ziętek („Cicha Noc”, „Konwój”), zdobywcy prestiżowych wyróżnień poprzednich edycji FPFF w Gdyni – Aleksandra Konieczna („Ostatnia Rodzina”) i Łukasz Simlat („Amok") oraz Leszek Lichota – główna gwiazda jednego z najpopularniejszych krajowych seriali – „Wataha”.

„SALMA W KRAINIE DUSZ” (20.03)

Zwiastun: https://youtu.be/p-qN4CP5XK4

Salma w krainie dusz © dystr. Kino Świat 2020

Pełna duchów, czarów i sympatycznych bohaterów opowieść o dziewczynce, która wyrusza na poszukiwanie zaginionych rodziców. Aby ich odnaleźć, ze słonecznego Meksyku – ojczyzny tacos, sombrero i wąsatych mariachi przeniesie się w zaświaty, gdzie doświadczy niezapomnianej przygody poza kresem doczesności. „Salma w Krainie Dusz” to łącząca wiele stylów graficznych, pełna wzruszeń animacja o przyjaźni, wierze i realizacji najskrytszych marzeń. Wspaniała lekcja szacunku, dorastania i wzajemnej, rodzinnej miłości.

„OBYWATEL JONES” (2.03)

Zwiastun: https://youtu.be/oaNwIzwkhuw

Obywatel Jones © fot. Robert Pałka, prod. Film Produkcja, Parkhurst, dystr. Kino Świat 2020

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni najnowszy film Agnieszki Holland, thriller polityczny „Obywatel Jones” to jeden z najgłośniejszych filmów 2019 roku. W międzynarodowej obsadzie wschodzące zagraniczne gwiazdy, m.in. James Norton („Wyścig”, „Wojna i pokój”, „Linia życia”), Vanessa Kirby („Czas na miłość”, serial „The Crown”, „Mission: Impossible – Fallout”) oraz nominowany do Złotego Globu – Peter Sarsgaard („Jackie”, „Siedmiu wspaniałych”, „Blue Jasmine”). Film przedstawia historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę, stojącą za reżimem Stalina i sowiecką „utopią”. Kulisy jego reporterskiego śledztwa miały śmiertelne reperkusje, a przy okazji stały się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – „Folwarku zwierzęcego” George'a Orwella.

„ZŁE MIEJSCE” (2.03)

Zwiastun: https://youtu.be/HGRVUU-_wbs

Złe miejsce © dystr. Kino Świat 2020

Najnowszy horror producentów „Piły”, w reżyserii Franka Sabatelli – autora cenionego przez fanów gatunku dzieła „Blood Night: The Legend of Mary Hatchet”. Przerażająca opowieść o młodych ludziach, którzy – w imię zemsty – zaprzedają dusze demonowi z piekła rodem. W obsadzie filmu m.in. Ben Platt, Frank Whaley i Siobhan Fallon Hogan – aktorzy znani z takich produkcji, jak: „Pulp Fiction”, „Faceci w czerni”, „Pitch Perfect” czy „Ray Donovan”.

„TAJNY FRONT” (13.03)

Zwiastun: https://youtu.be/AB3173qqQ7I

Tajny front © dystr. Kino Świat 2020

Stephen Lang („NIE ODDYCHAJ”, “AVATAR”) i Will Yun Lee (“RAMPAGE: DZIKA FURIA”) w naszpikowanym akcją i trzymającym w napięciu kinie wojennym o elitarnej jednostce, która musi stawić czoło podziemnej sieci terrorystów.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz