Marcin Dorociński kontra „blondyn o szatańskim uśmiechu” w porównywanym do „Lśnienia” thrillerze „Na granicy”

Jego debiut w ?Disco Polo? przykuł uwagę widzów i krytyków, a jemu samemu przyniósł miano ?blondyna o szatańskim uśmiechu?. Teraz młody aktor Bartosz Bielenia, powraca do kin w filmie ?Na granicy?. W porównywanym do ?Lśnienia? thrillerze, ze zdjęciami nominowanego do Oscara Łukasza Żala, gra syna Andrzeja Chyry i wikła się w morderczą konfrontację z Marcinem Dorocińskim, kreującym najbardziej psychopatyczną rolę w karierze. ?Każdy z nas ma swoją mroczną stronę, choć większość ludzi nie zbliża się do jej granicy. Niewielu pozwala sobie na to, by karmić własne demony? ? mówi Bielenia.

Bartosz Bielenia jest studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Naukę rozpoczął w 2011 roku, a na swoim koncie ma już kilka ról. Na dużym ekranie debiutował filmem ?Disco polo?. Wystąpił w mini serialu ?Dzwony wojny? i produkcji ?Światło w sierpniu?. Talent młodego aktora regularnie można podziwiać w teatrze. Bielenia związany jest z krakowską Bagatelą. Na scenie debiutował w 1999 roku w przedstawieniu ?Mały Książę?, które wystawiane było w białostockim Teatrze Dramatycznym. Teraz, w ?Na granicy? czeka go aktorska konfrontacja na szczycie z samym Marcinem Dorocińskim.

?Byłem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu Marcina Dorocińskiego i jego natychmiastowego wejścia w temat. Przejście na ?złą stronę mocy? dokonało się błyskawicznie i nie wymagało jakiejś wielkiej przemiany. Odniosłem wrażenie, że to coś w nim głęboko drzemało i wystarczyło tylko rozdmuchać płomień. Jego bohater to Konrad ? zwierzę, renegat, ogorzały facet z gór. Każdy z więziennych tatuaży na jego ciele ma znaczenie: krzyże, czy kobiece oczy na biodrach. Siłą takich ról ? negatywnych bohaterów od ?Człowieka z blizną? po ?Taksówkarza?, jest niedopowiedzenie i nasz lęk wobec niewiadomej. Największym strachem jest, gdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać. Gdy nie mamy opcji przewidzenia ruchów przeciwnika. Sztandarowym przykładem jest film ?Obcy ? 8 pasażer Nostromo?. Podobnie jest w ?Na granicy?. Jest suspens, jest groza i emocje, które będą iskrzyły na ekranie? ? mówi Bielenia.

?Na granicy? opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię ojca (Chyra) i dwóch synów (Bielenia, Henriksen), którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=UwLQhO0Tsn4[/youtube]

NA GRANICY w kinach od 19 lutego 2016

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz